Samsung Galaxy Note 9 będzie najszybszym smartfonem?

0
Note 9

Samsung w swoich modelach z serii Galaxy stosuje od kilku lat dwa warianty jeśli chodzi o procesor. Dla Stanów Zjednoczonych oraz Chin przeznaczony jest procesor Qualcomma. W tym roku jest to model Snapdragon 845 co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem. Tegoroczne premiery pokazują, że układ ten wyśmienicie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami wykonywanymi na naszych telefonach.

Na rynek Europejski natomiast Samsung przygotowuje co roku nową wersję autorskiego układu o nazwie Exynos. Do sieci trafiły informacje, że Note`a 9 napędzać ma nowy Exynos o oznaczeniu 9815. Specyfikacja wskazuje również na obecność 8 GB pamięci operacyjnej.

Jak się okazuje, nowy autorski układ Samsunga jest wydajniejszy w teście Geekbench od najszybszego do tej pory smartfona, a mianowicie Iphone`a X i jeśli wierzyć tym plotkom to Note 9 będzie niezaprzeczalnie najszybszym smartfonem na rynku.

Note 9 już w lipcu?

Nowy Note 9 ma się pojawić wcześniej niż się spodziewaliśmy. Ma zadebiutować z Androidem 8.1 na start. Ma być jednocześnie największym smartfonem Samsunga w tym roku. Przekątna ekranu ma wynosić 6.4 cala a jego proporcje ustalono na 18.5:9. Urządzenie nie będzie zatem wersją kieszonkową. Ma to jednak swoje plusy gdyś producent zdecydował się umieścić w tak dużej obudowie ogniwo 4000 mAh.

 

Źródło: phonearena.com