apple pay

Apple Pay już w czerwcu w Polsce?

Polacy bardzo mocno przekonali się do płatności przy użyciu kart. Tak na dobrą sprawę jesteśmy liderami jeśli chodzi o ilość kart debetowych i kredytowych w tej części Europy, a teraz również powoli przekonujemy się do płacenia telefonem. Od pewnego czasu możemy korzystać z Google Pay (wcześniej pod nazwą Android Pay), a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już w niedalekiej przyszłości posiadacze urządzeń sygnowanych logiem nadgryzionego jabłka będą mogli korzystać z mobilnych płatności czyli Apple Pay.

Już od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że Apple Pay będzie w pełni działało w Polsce, jednak nie były to informacje oficjalne, teraz sytuacja uległa zmianie. Tim Cook na konferencji, której podsumowywał ostatni kwartał bieżącego roku zapowiedział, że w Polsce Apple Pay pojawi się w najbliższym czasie. Gdy ostatnio użył takich słów w stosunku do Brazylii usługa zadebiutowała dwa miesiące wcześniej. Myślę, że w naszym wypadku może być bardzo podobnie. Tym bardziej, że wcześniejsze plotki wspominały, że Apple Pay pojawi się w drugiej połowie czerwca.

Wiemy jeszcze jedno początkowo usługa Apple Pay będzie dostępna dla klientów BZWBK oraz mBanku. Zapewne po debiucie usługi w Polsce, kolejne banki będą dołączały i ich pula się zwiększy.

More Stories
whatsapp
WhatsApp na Windows Phone wkrótce z aktualizacją