LG G6 już za kilka dni otrzyma aktualizację do Androida Oreo?

0
lg g6

Użytkownicy telefonów koreańskiego producenta nie mają szczęścia do szybkich aktualizacji. Ubiegłoroczny flagowiec czyli LG G6 do tej pory nie otrzymał odpowiedniej łatki, nie mówiąc już o pozostałych telefonach Koreańczyków – LG G5 czy tańszych modelach. Jednak wygląda na to, już za kilka dni sytuacja się zmieni i update pojawi się na ubiegłorocznym flagowcu.

Już pewien czas temu koreański producent powziął pewne kroki, które miały za zadanie przyśpieszyć wydawanie kolejnych łatek. Uruchomił centrum aktualizacyjne, które przede wszystkim zajęło się tworzeniem aktualizacji do telefonów, co prawda najpewniej najbliższe aktualizacji nie powstały jeszcze przy współpracy z centrum, jednak już pierwsze efekty zmiany polityki koreańskiego producenta widać. Posiadacze LG G6 już w najbliższy poniedziałek, czyli 30 kwietnia otrzymają update do Androida Oreo 8.0. Jest jednak jeden drobny haczyk, proces aktualizacji zacznie się w rodzimym kraju producenta, więc zanim dotrze ostatecznie do wszystkich zakątków świata, a w tym także do Polski może minąć sporo czasu. Ile dokładnie tego nie wiemy, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i liczyć, że do końca maja aktualizacja pojawi się również w Polsce.

Jak wygląda sprawa aktualizacji w przypadku pozostałych urządzeń LG? Wiemy jedynie tyle, że update otrzymają również LG G5 oraz LG V20, jednak kiedy to nastąpi trudno w tym momencie wyrokować, najpewniej trzeba liczyć, że pod koniec bieżącego kwartału jest realnym czasem, choć jak na razie są to tylko i wyłącznie nasze przypuszczenia, jeśli chodzi o konkretną datę.

Źródło: gsmarena.com