LG otwiera Centrum Aktualizacji Oprogramowania

0
lg g6 logo

Jeśli chodzi o Koreańczyków mam bardzo mieszane uczucia co do ich polityki wydawania aktualizacji dla swoich modeli. Początkowo gdzie pojawiały się pierwsze generacje urządzeń działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem takie pojęcie praktycznie nie istniało w szeregach LG, później nastąpiła poprawa, która przyniosła ze sobą update’y do popularnych modeli i można powiedzieć, że Koreańczycy wysunęli się na prowadzenie jeśli chodzi o szybkość aktualizacji. Jednak dobre czasy minęły, aktualnie posiadacze LG G5 czy LG G6 nie otrzymali jeszcze Androida Oreo dla swoich telefonów, nie mówiąc o urządzeniach ze średniej półki. Widać, że LG jednak stara się coś w tym kontekście zmienić i otwiera Centrum Aktualizacji Oprogramowania.

Według zapewnień koreańskiego producenta ta wyodrębniona jednostka ma przede wszystkim usprawnić pracę nad tworzeniem poszczególnych aktualizacji i nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o lokalnym rynku koreańskim, lecz globalnym. Ciekaw jestem, czy prócz kolejnych wersji Androida telefony będą otrzymywały regularnie łatki związane z bezpieczeństwem. Pierwszym zadaniem jakie stoi przed ludźmi z tej jednostki będzie jak najszybsza aktualizacja jeszcze aktualnego flagowca Koreańczyków. Mowa tutaj o LG G6, a zapewne w następnej kolejności również LG V30, który tylko na wybranych rynkach otrzymał Androida 8.0.

Czy Centrum Aktualizacji Oprogramowania będzie strzałem w dziesiątkę okaże się zapewne za kilka tygodni, kiedy to pierwsze update’y ujrzą światło dzienne. Liczę, że zdecydowanie będzie to zmiana na plus i w końcu właściciele LG G6, LG G5 czy LG V30 otrzymają Androida Oreo 8.0, a później również łatki zabezpieczeń.

Źródło: pocketnow.com