0

Do tej pory nie miałem większej styczności z marką Boompods. Sampel testowy to model jednego z głośników, który właśnie znajduje się w ofercie tej marki. Dokładniej mówiąc to kieszonkowy mini głośnik model Rokpod. Jak sprawuje się to urządzenie przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Zawartość pudełka

Pudełko nie jest dużych rozmiarów. To grubszy karton z okienkiem, w którym znajdziemy dobrze zapakowany niewielkich rozmiarów głośnik. W zestawie prócz samego urządzenia nie znajdziemy zbyt wiele dodatków. Ot co mamy jedynie kabel micro USB, którym podładujemy nasze urządzenie. Trzeba wziąć pod uwagę, że w zestawie nie znajdziemy odpowiedniej wtyczki do gniazdka. Tutaj na szczęście problemu nie ma, bowiem możemy wykorzystać tę, którą mamy przy ładowarce smartfonowej, lub podłączyć do komputera. Niestety w zestawie nie znajdziemy żadnego etui, dzięki któremu będziemy mogli przewozić Rokpoda.

Jakość wykonania oraz design

Pierwsze co urzeka w tym urządzeniu to wielkość, tak na dobrą sprawę bez przeszkód mieści się w dłoni i jest naprawdę kompaktowe. Prosta zaoblona bryła, do tego lekka konstrukcja. Całość jednak wykonana z plastiku bardzo dobrej jakości. Dodatkowo jest on pokryty warstwą gumy dzięki czemu nie wyślizguje się z dłoni, ani też nie ma prawa w ześlizgnąć się z biurka czy innej powierzchni. Dodatkowo projektant wyposażył ten głośnik w zawieszkę, sznurek, który umożliwia zaczepienie urządzenia chociażby do plecaka czy ręki. Dzięki takim rozwiązaniom Boompods Rokpod jest niewątpliwie rozwiązaniem mobilnym, który będzie dobrym uzupełnieniem naszego plecaka w podróży. Wbudowane ogniwo umożliwia około 4 godziny ciągłego słuchania muzyki, choć trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą wpływać na długość działania na jednym ładowaniu. Samo ogniwo wymaga ładowania około półtorej godziny, co jak na dzisiejsze warunki nie jest najlepszym wynikiem.

Od frontu mamy właściwą część głośnika. Od dolnej części mamy gumową zaślepkę, która chroni wyjście micro USB służące przede wszystkim do ładowania oraz diodę informującą i klawisz power. Całość została zamknięta pod gumową przykrywką, która chroni również przed dostaniem się wody. Szkoda, że zaimplementowano wyjścia AUX dzięki, któremu mógłbym podłączyć ten głośniczek za pomocą kabla np. do mojego smartfona. Producent zapewnia, że Boompods Rokpod spełnia normę IPX7 co chroni przed zachlapaniem, ale już przed całkowitym zanurzeniem w wodzie nie. Dodatkowo mamy system, który zapewnia ochronę przed wstrząsami.

Jakość muzyki

Niezbyt duży tego typu sprzęt, a dodatkowo podłączane przez Bluetooth mają to do siebie, że nie grają ani zanadto dobrze, ani głośno. Jak jest w przypadku tego modelu? Co do jakości dźwięku to jak się spodziewałem. Nie jest najwyższej próby, jednak z drugiej jednak strony nie jest to rozwiązanie skierowane dla audiofili. Przy maksymalnej głośności potrafi nieco charczeć i dźwięk jest metaliczny, jednak w praktyce nie jest to element bardzo doskwierający w czasie codziennego korzystania z urządzenia. Co do głośności ta stoi na bardzo przyzwoitym poziomie i co prawda imprezy takim głośnikiem nie rozkręcimy, jednak z całą pewnością do domowych zastosowań się nada.

Łączność

W przypadku tego modelu mamy do czynienia z modułem Bluetooth w wersji 4.1. W czasie testów miałem nieco problemów z łącznością. Testowałem z kilkoma modelami smartfonów i tabletów między innymi na Xiaomi Mi 6, Xiaomi Redmi Note 5A czy Asus Memo Pad FHD 10 i na żadnym z tymi modelami nie mogłem się poprawnie połączyć z urządzeniem (połączono bez multimediów pojawiał się komunikat) i niestety nie udało mi się rozwiązać tego problemu (mimo zapominania innych urządzeń, kombinowania na różne sposoby). Dopiero udało mi się całość poprawnie sparować na Huawei Y7 i wówczas nie miałem już problemów z działaniem urządzenia. Druga sprawa to w przypadku wszystkich urządzeń nie miałem problemów z wykonywaniem połączeń, całość działała bez problemów, jakość dźwięku była wówczas przeciętna, jednak nie dochodziło do zrywania połączenia czy innych problemów natury technicznej.

Podsumowanie

Boompods Rokpod to ciekawe urządzenie szczególnie dla tych, którzy poszukują głośnika mobilnego i wytrzymałego na podstawowe trudy podróży. Za około 120 zł dostajemy solidne urządzenie, które bez przeszkód wrzucicie do torebki czy plecaka.

Nowy średniak Samsunga oficjalnie zapowiedziany. Poznajcie Galaxy J7 Duo

Wcześniejszy wpis

LG otwiera Centrum Aktualizacji Oprogramowania

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria