Huawei Mate 20 miażdży konkurencję w testach wydajnościowych

0

Tak na dobrą sprawę jeszcze dobrze nie zadomowiły się na naszym rodzimym rynku mobilnych technologii najnowsze smartfony od Huawei’a czyli linia P20, a my już mamy dla Was informacje na temat następnego flagowca, który zadebiutuje najpewniej dopiero pod koniec roku na sklepowych półkach.

Mowa tutaj o Huawei Mate 20 urządzenie, które już teraz pojawiło się w pierwszych benchmarkach i już bije pod względem wydajnościowym całą konkurencję. Wynik jak osiągnął Huawei Mate 20 to  blisko 370 tysięcy punktów, a drugi w zestawieniu smartfon może poszczycić się wynikiem o 100 tysięcy punktów gorszym. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że według przecieków najnowszy Mate 20 będzie korzystał z układu Kirin 980, który wykonany najpewniej będzie w technologii 7 nm. Co prawda niższa technologia wykonania nie wpływa bezpośrednio na moc urządzenia, lecz mniejszy pobór mocy, a co w konsekwencji daje dłuższe działanie na jednym ładowaniu. Kirin 980 porównywany jest do układu Qualcomma, który już można znaleźć w smartfonach. Tak na dobrą sprawę musielibyśmy porównać ten wynik z benchmarkami nadchodzącego układu czyli Snapdragona 855, w którym to powinniśmy również ujrzeć kilka ciekawych rozwiązań.

Jak na razie nie znamy pełnej specyfikacji Huawei Mate 20 jednak już powyższe dane mogą świadczyć o tym, że telefon ten będzie naprawdę potężną bestią, i równie dobrym fotograficznym smartfonem jeśli tylko Huawei ponownie skorzysta z technologii którą zaimplementował w Huawei P20 Pro. Jak Wy czekacie na propozycję od chińskiego producenta?

Źródło: gsmarena.com