Poznaliśmy specyfikacje Galaxy A6 (2018) i Galaxy A6+ (2018)

0
samsung logo

O nadchodzących średniakach od Koreańczyków pisaliśmy na łamach MobileWorld24.pl już jakiś czas temu. Od pewnego czasu koreański producent stara się nieco odświeżyć swoją średniopółkową  linię urządzeń oznaczonych jako Galaxy A. Na początku roku mieliśmy okazję poznać dwa modele wyższe czyli Galaxy A8 oraz Galaxy A8+, teraz przyszła kolej na nieco tańsze rozwiązania czyli właśnie Galaxy A6 (2018) oraz Galaxy A6+(2018).

Zacznijmy od bardziej podstawowego modelu czyli Galaxy A6(2018). Tutaj na pokładzie znajdziemy autorski układ Koreańczyków czyli Exynosa 7870, do tego dochodzi 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także najpewniej 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Nie wiemy natomiast czy tak jak wcześniejszych modelach będzie możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej przy pomocy karty microSD. Telefon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5,6 cala, który ma działać w maksymalnej rozdzielczości Full HD+. Jak przystało na 2018 rok Samsung zdecydował się na implementację wyświetlacza o proporcjach 18,5:9.

Droższy i mocniejszy model to Galaxy A6+(2018) i tutaj Samsung zdecydował się dodać układ Qualcomma czyli średniopółkowy Snapdragon 625. Tutaj do dyspozycji mamy 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Model ten ma być nieco większy od podstawowej wersji i Samsung zaimplementuje tutaj 6 calowy wyświetlacz również pracujący w rozdzielczości 18,5:9 oraz rozdzielczości Full HD+.

Oba urządzenia mają działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem, który jest oznaczony numerem 8. Oczywiście nie zabraknie autorskiej nakładki Samsunga czyli Experience. Jak na razie nie wiemy kiedy dokładnie modele te zadebiutują na sklepowych półkach, ani w jakiej cenie, jednak myślę, że wśród operatorów i na wolny rynku mogą odnieść spory sukces jeśli tylko zostaną dobrze wycenione.

Źródło: pocketnow.com