Nie korzystajcie z zamienników aplikacji bankowych

0
płatności

W Polsce płatności kartą przyjęły się naprawdę bardzo dobrze. Polska w wielu badaniach jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o sektor bankowy, który jest najbardziej mobilny ze wszystkich, Polacy przekonali się do korzystania z kart, a w tym momencie coraz bardziej przekonują się do korzystania ze swoich smartfonów przy płatnościach. Normą stało się korzystanie z odpowiedniej aplikacji bankowej w zależności w jakim baku miała się pieniądze. A co jeśli mamy kilka, kilkanaście różnych kont w bankach? Lukę tutaj chcieli wykorzystać hakerzy, którzy chcąc wykorzystać nasze lenistwo stworzyli aplikację, która obsługuje kilkanaście różnych banków

Oczywiście cała historia nie zakończyła się zbyt dobrze, bowiem taka aplikacja była zarażona wirusem i gdy tylko chcieliśmy wykonać transakcję nasze dane były przechwytywane przez hakera. Co później mogło skutkować wyczyszczeniem naszego konta z pieniędzy. Aplikacje, które można się logować do różnych banków nie istnieją i szczególnie przy pieniądzach trzeba szczególnie uważać, by czasem nie podać naszych oszczędności na tacy hakerom. Twórcy zainfekowanej aplikacji udostępnili klientom możliwość logowania aż do 21 polskich banków, więc do niemal wszystkich najbardziej popularnych.

Jeśli korzystacie z bankowości mobilnej pobierajcie aplikacje tylko i wyłącznie ze sklepu Google Play, po drugie sprawdzajcie opinie i komentarze, a także ilość pobrań i twórcę aplikacji. Dzięki odpowiedniej ostrożności możemy uchronić się przede wszystkim przed kradzieżą naszych pieniędzy.

Androidbabki