Wiemy coraz więcej na temat telefonu dla graczy od Xiaomi

0
xiaomi logo

O tym smartfonie od Xiaomi pisaliśmy już na MobileWorld24.pl jakiś czas temu, jednak wówczas mieliśmy ogólne poszlaki, które wskazywałyby, że chiński producent przygotowuje dla nas smartfon stworzony przede wszystkim z myślą o graczach. Mowa tutaj o Xiaomi Black Shark.

Na powyższych zdjęciach telefon Xiaomi wygląda bardziej jak przenośna konsola do gier. Bowiem prócz dużego ekranu o proporcjach 16:9 otrzymujemy dwie gałki analogowe, zestaw czterech przycisków, d-pada, bumpery czyli tak właściwie pełen zestaw przycisków do komfortowego grania (zabrakło może triggerów, ale wówczas mocno by powiększyła się bryła urządzenia. Możliwe, że Xiaomi zastosuje jakiś sprytne połączenie tych kontrolerów, tak by na co dzień można było je ściągnąć i korzystać jak z normalnego telefonu. Według przecieków mamy do czynienia z trzema różnymi wersjami począwszy od 6 GB pamięci operacyjnej RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, poprzez 8 GB i 128 GB wewnętrznej, skończywszy na 8 GB pamięci RAM i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Zapewne we wszystkich tych modelach ujrzymy najmocniejszy układ Qualcomma czyli Snapdragona 845. Dodatkiem ma być również zastosowanie 120 Hz ekranu, co ma dawać poczucie jeszcze bardziej płynnej rozgrywki na telefonie.

Plotki mówią również, że urządzenie zostanie zaprezentowane oficjalnie już za kilka dni, bowiem dokładnie 13 kwietnia, więc nie będziemy musieli zbyt długo czekać na oficjalne potwierdzenie wszystkich powyższych spekulacji. Czy Xiaomi uda się zwojować rynek przenośnych konsol okaże się niebawem.

Źródło: androidpolice.com