Samsung Galaxy S9 mini już wkrótce się pojawi?

0

Tak na dobrą sprawę era małych telefonów już dawno minęła, znalezienie aktualnie urządzenia, które będzie miało wyświetlacz o przekątnej poniżej 5 cali i przyzwoite parametry – powiedzmy mocna średnia półka cenowa graniczy niemal z cudem. Dlatego fani mobilnych technologii wyczekują, że producenci sprzętu mobilnego przygotowują mniejszego flagowca. Jednak ostatnie lata wskazują na zupełnie inny trend i obawiam się, że podobnie może być w przypadku Samsung Galaxy S9 mini, który tak na dobrą sprawę nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Informacje, które pojawiły się w internecie to tak na dobrą sprawę mgliste poszlaki, które mogą równie dobrze wskazywać na kolejne urządzenia z serii Galaxy A. Jakie informacje znajdziemy w tych plotkach? Po pierwsze według benchmarka sercem nowego urządzenia będzie Snapdragon 660, to nie jest najmocniejsza jednostka, którą znaleźć możemy w telefonach, ale spokojnie można ją zaliczyć do bardzo solidnej średniej półki cenowej. Do tego możemy dodać 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androidem Oreo 8.0.

Jak sami widzicie informacji jest jak na lekarstwo i może okazać się finalnie, że wcale nie chodzi tutaj o wersję mini, lecz np. active czyli bardziej odporną na wszelkiego typu warunki środowiskowe. Osobiście uważam, że Samsung Galaxy S9 mini to trochę marzenie ściętej głowy, od tylu lat przy okazji premiery najnowszego flagowca pojawiają się przecieki o wersji mini, a od dawna nie dostaliśmy z prawdziwego zdarzenia takiego smartfona. A Wy liczycie, że jednak Galaxy S9 mini w końcu pojawi się na sklepowych półkach? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com