Huawei Mate RS Porsche Design oficjalnie. Smartfon ma 512 GB pamięci wewnętrznej i kosztuje… 9 tysięcy złotych

0

Na wczorajszej konferencji w Paryżu, oprócz Huawei P20 i Huawei P20 Pro zaprezentowano także trzecie urządzenie. Mowa oczywiście o Huawei Mate RS Porsche Design, który oferuje przede wszystkim 512 GB pamięci wbudowanej, a także dwa czytniki linii papilarnych. Oto, co należy wiedzieć na temat tego urządzenia.
Smartfon został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 970 z układem graficznym Mali-G72 MP12. Nie zapominajmy także o jednostce NPU (Neural Processing Unit), która odpowiedzialna jest za przetwarzanie danych przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Zestaw wspierany jest przez 6 GB pamięci RAM i 256 GB lub 512 GB pamięci wbudowanej, której nie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.
a jakość zdjęć odpowiada potrójny aparat główny, składający się z obiektywów o rozdzielczości 40 Mpx z f/1.8, 20 Mpx z f/1.6oraz 8 Mpx z f/2.4. W pierwszym oczku znajdziemy sensor RGB, natomiast w drugim monochromatyczny. Mamy zatem typowy zestaw, który znaleźć można w innych urządzeniach firmy. Trzecie oczko pełni z kolei rolę teleobiektywu, dzięki czemu zapewnia trzykrotny zoom optyczny i pięciokrotny zoom hybrydowy. Do tego dochodzi również laserowy autofokus, czujnik podczerwieni oraz AIS. Ten ostatni moduł, to AI Image Stabilization, który pozwala na nagrywanie wideo w 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz w super slow motion w rozdzielczości HD przy 960 klatkach na sekundę. Na froncie znalazła się kamerka o rozdzielczości 24 Mpx ze światłem f/2.0.


W kwestii łączności otrzymujemy następujące moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 GHz i 5 GHz), LTE, Bluetooth 4.2, NFC oraz GPS. Nie zabrakło oczywiście portu USB typu C oraz Dual SIM. Niestety, producent postanowił usunąć złącze słuchawkowe. Huawei Mate RS Porsche Design może pochwalić się jeszcze dwoma czytnikami linii papilarnych. Jeden został umieszczony na pleckach, natomiast drugi w wyświetlaczu. Ponadto smartfon został wyposażony w system rozpoznawania twarzy.
Huawei Mate RS Porsche Design pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z nakładką EMUI 8.1 i czerpie energię z akumulatora o pojemności 4000 mAh z technologią szybkiego ładowania. Smartfona można również naładować przy wykorzystaniu bezprzewodowego ładowania. Warto zaznaczyć, że obudowa jest dodatkowo pyło- i wodoszczelna – zgodnie z normą IP67.
Smartfon w wersji z 256 GB został wyceniony na 1695 euro, a wariant z 512 GB kosztować będzie 2095 euro. Sprzedaż obu wariantów rozpocznie się w kwietniu.


Źródło: WinFuture, Huawei