xiaomi mi mix 2s

Xiaomi Mi Mix 2S oficjalnie został zaprezentowany

Na 27 marca dwóch, a tak właściwie trzech producentów zapowiedziało swoje konferencje. Xiaomi już w godzinach porannych naszego czasu zaprezentował swojego flagowca, później dołączyli Apple wraz z Huawei. Który z tych najnowszych modeli jest najciekawszy? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak przy premierze chińskiego producenta nie można pozostać obojętny.

Po pierwsze Xiaomi jeszcze bardziej zredukowało ramki wokół wyświetlacza, co prawda zmiany nie są tak znaczące jak w przypadku poprzednich generacji. Jednak mimo wszystko postęp w tej materii jest zauważalny. Po drugie znacząco poprawiono działanie aparatu, według pierwszy testów DxOMark uzyskuje sumaryczny wynik 98, a za sam aparat aż 101. Dzięki takim wynikom Xiaomi Mi Mix 2S będzie można zaliczyć do czołówki smartfonów fotograficznych. Tak na dobrą  sprawę na pierwszy rzut oka cała specyfikacja jeśli chodzi o aparat niczym szczególnym nie zachwyca. Mamy optykę Sony IMX363 o jasności f/1.8 i 12 Mpx matrycy,  dodatkowo wykorzystuje on technologię Dual Pixel AF. Drugi z obiektywów to również 12 Mpx, jednak już jest teleobiektywem. Dodatkowo twórcy dodali sztuczną inteligencję, która ma zadanie rozpoznawać obiekty, dzięki temu zostaną automatycznie dobrane odpowiednie ustawienia aparatu by jakość zdjęć była na możliwie najlepszym poziomie. Reszta specyfikacji to już raczej standard w tej półce cenowej. Sercem urządzenia jest najmocniejszy układ od Qualcomma czyli Snapdragon 845, do tego dochodzi 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz od 64 GB do 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia bateria o dosyć przeciętnej pojemności 3400 mAh, którą można ładować bezprzewodowo.

Telefon będzie dostępny w kilku różnych wersjach w Chinach od początku kwietnia, jednak nie wiemy kiedy w Polsce telefon trafi do sprzedaży.

– 6GB/64GB – 3299 juanów (ok. 1800 złotych netto),

– 6GB/128GB – 3599 juanów (ok. 1950 złotych netto),

– 8GB/256GB + bezprzewodowa ładowarka, biały, w pełni ceramiczny – 3999 juanów (ok. 2200 złotych netto).

Ceny jak sami widzicie wyglądają bardzo dobrze, miejmy nadzieję, że równie dobrze zostanie wyceniony w Polsce.

More Stories
Łódź w twoim smartfonie