0

Chiński producent szczególnie w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Zawdzięcza to przede wszystkim niskim cenom, zachowując przy tym dobre parametry. O dziwo Chińczycy nie oszczędzają na podzespołach, najczęściej dostajemy układy Qualcomma i pokaźną ilość pamięci RAM. Również na papierze całkiem nieźle wyglądają aparaty, jednak w praktyce nawet te najmocniejsze urządzenia z portfolio Xiaomi nie mają szans w starciu z Galaxy S8 czy Pixel 2 (oczywiście na tle fotograficznym). Kulejącą stroną przede wszystkim jest oprogramowanie, które w wielu przypadkach nie daje rady. Na szczęście w przypadku aktualnego flagowca Xiaomi chce nieco ten element poprawić.

Już teraz Chińczycy zapowiadają, że w MIUI 9.5 właściciele Xiaomi Mi 6 otrzymają duży update związany właśnie z aparatem. Według zapowiedzi poprawie ma ulec szybkość i dokładność działania autofocusa, będziemy mieć lepsze odwzorowanie kolorów i większy zakres tonalny. Również poprawie ma ulec aspekt związany z optymalizacją algorytmów zarządzających wyostrzaniem i odszumianiem zdjęć. Jakość nagrań wideo powinna również zauważalnie się podnieść.

Jak sami widzicie zmiany szykowane przez Xiaomi wyglądają naprawdę dobrze, liczę że chociaż połowa z nich faktycznie będzie miała odzwierciedlenie w rzeczywistości. Szkoda z drugiej strony, że Xiaomi zabrało się za ten element niemal rok po premierze urządzenia. Jak to powiadają lepiej późno niż wcale. Kiedy konkretnie update ujrzy światło dzienne, tego niestety aktualnie nie wiemy.

Źródło: pocketnow.com

Poznaliśmy nowego rekordzistę rankingu DxOMark

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy daty premier aktualizacji urządzeń Samsunga do Androida Oreo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android