Poznaliśmy nowego rekordzistę rankingu DxOMark

Do tej pory gdy pisaliśmy o najnowszych urządzeniach różnych producentów w kontekście rankingu stworzonego przez redaktorów serwisu DxOMark mówiliśmy o tych najlepszych rozwiązaniach. Teraz mamy informacje zgoła odmienne, bowiem poznaliśmy rekordzistę z najmniejszą liczbą punktów.

Tych niechlubnym rekordzistą jest Reliance Jio LYF Earth 1, telefon, który trafił jakiś czas temu do sprzedaży w Indiach. Na pierwszy rzut oka specyfikacja wygląda całkiem nieźle mamy Snapdragona 615, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, do tego dochodzi 5,5 calowy wyświetlacz. Głównym aparatem jest podwójny obiektyw o matrycach 13 Mpx i 2 Mpx, więc jak wcześniej wspomniałem specyfikacja nie zwiastowała tak słabego wyniku. Smartfon w rankingu DxOMark otrzymał raptem łącznie 48 punktów z czego 47 punkty za zdjęcia oraz 52 za filmy.

Myślę, że to dopiero początek jeśli chodzi o słabe wyniki urządzeń w rankingu DxoMark, bowiem redaktorzy tego serwisu nie tak dawno ogłosili, że będą testować i zestawiać w swoim rankingu zauważalnie gorsze telefony. Do tej pory testowali tylko flagowce, a teraz przyszła również kolej na średnią i niską półkę cenową.

Źródło: DxOMark

More Stories
Apple sprzedał już 3 mln nowych iPadów