Huawei Y9 2018 najlepszym telefonem do 1000 zł?

0
huawei logo

Tak na dobrą sprawę Huawei w ostatnim czasie popada nieco w kalkowanie swoich telefonów. Wiele urządzeń między sobą nie różnią się jakoś znacząco, ale jeśli już są jakieś zmiany to raczej kosmetyczne. Właśnie chiński producent zapowiedział kolejne urządzenie ze średniej półki cenowej dokładniej mówiąc Huawei Y9 2018. Jakie możliwości oferuje?

Po pierwsze sercem urządzenia jest autorski układ Huawei’a czyli Kirin 659, do tego dochodzi 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą bez przeszkód można rozszerzyć przy pomocy karty pamięci microSD. Telefon wyposażony jest w ekran o przekątnej 5,93 cala o proporcjach 18:9. Specyfikację uzupełniają cztery aparaty podwójny przedni aparat 16 Mpx oraz 2 Mpx. Także z tyłu mamy podwójny aparat z matrycami 13 Mpx oraz 2 Mpx. Do tego dochodzi jeszcze czytnik linii papilarnych, wsparcie dla technologii Dual SIM oraz baterię o pojemności 4000 mAh. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem – Oreo 8.0. Jak to bywa w przypadku telefonów chińskiego producenta mamy dodatkowo do czynienia z nakładką EMUI 8.0.

Jeśli telefon zostanie dobrze wyceniony czyli w granicy około 1000 zł będzie to prawdziwy hit wśród operatorów. Tak na dobrą sprawę w tej półce cenowej do szczęścia nie potrzeba więcej. Pojemna bateria, 3 GB pamięci RAM do tego całkiem wydajny procesor i cztery aparaty. Wszystko zamknięte w niezbyt dużej obudowie. Co sądzicie o najnowszej propozycji od Huawei?

Źródło: pocketnow.com