android p

Jakie nowości przyniesie ze sobą Android P?

Najnowsza wersja systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczona jako Android Oreo powoli pojawia się na coraz większej ilości urządzeń, co prawda do największego udziału na rynku zdecydowanie brakuje. Jednak już teraz Google pracuje nad następcą czyli Androidem schowanym pod kryptonimem „P”. Ten właśnie pojawił się w pierwszej wersji deweloperskiej, dzięki czemu mamy już garść pierwszych nowości, które pojawią się w nowej wersji systemu.

Po pierwsze na dokładności zyska GPS, a to za sprawą technologii Wi-Fi IEEE 802.11 mc. Za sprawą tej technologii zdecydowanie łatwiejsza i dokładniejsza będzie nawigacja po zamkniętych budynkach np. galerii, muzeach itd. Technologia ta umożliwia zlokalizowanie użytkownika na podstawie odległości od różnych punktów dostępu, bez potrzeby logowania się do nich. Rozwiązanie jest ciekawe i z całą pewnością można znaleźć wiele różnych możliwości wykorzystania tej technologii. Drugim elementem, który w znaczący sposób powinien ułatwić korzystanie z telefonów to wsparcie dla wcięcia w ekranie. Aktualnie przybywa urządzeń, które takie wcięcie mają, więc gigant z Moutain View zdecydował się na ułatwienie z korzystania z nich na co dzień. Sporym zmianom doczekają się powiadomienia związane z wiadomościami, te mają być znacząco rozbudowane i z ich poziomu będzie możliwe więcej akcji. Część zmian jest związana z bezpieczeństwem Androida, szybkością działania, optymalizacją i czasem działania na jednym ładowaniu. Lecz one nie będą widoczne na pierwszy rzut oka dla każdego użytkownika.

Co sądzicie o najnowszej wersji systemu systemu sygnowanego zielonym robocikiem? Na jakie zmiany Wy przede wszystkim czekacie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G – recenzja