0

Aktualnie duża część producentów prezentuje urządzenia ze średniej półki cenowej, które wyposażone są w wyświetlacze o proporcjach 18:9. Sony jednak w dalszym ciągu konsekwentnie trzyma się swojego designu w tegorocznych średniakach, przez co urządzenia “straszą” nieco swoimi wymiarami. Takim modelem jest przede wszystkim 6-calowa Xperia XA2 Ultra. Czy smartfon Japończyków wyróżnia się czymś szczególnym spośród urządzeń konkurencji?  

Zacznijmy od tego jak XA2 Ultra wygląda na żywo. Przyznam, że smartfon prezentuje się ciekawie, jednak sam design jest kwestią dosyć dyskusyjną. Na pewno warto na początku wspomnieć o tym, że górna oraz dolna ramka nie jest tak duża jak mogłoby się wydawać. Producent nieco ją zmniejszył, dzięki czemu smartfon wizualnie wygląda znacznie lepiej. Nie podoba mi się natomiast tył. Moim zdaniem jest on zbyt zwyczajny i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ważną kwestią jest też grubość, która w tym przypadku jest na tyle duża, że z urządzenia korzysta się po prostu niewygodnie. Przyznaję, że testowana przeze mnie Xperia XA1 Ultra znacznie lepiej leżała w dłoni. Mam jednak nadzieję, że jest to tylko kwestia przyzwyczajenia i po jakimś czasie nie będę miał z tym problemu.

Warto także wspomnieć o zmniejszonych do minimum ramkach po bokach ekranu. Na plus muszę także zaliczyć zastosowanie matowych plecków. Zastanawiacie się pewnie jak wygląda obsługa jedną ręką 6-calowego urządzenia. Już Wam mówię – kiepsko. Xperia XA2 Ultra przez swoje wymiary, a przede wszystkim przez wspomnianą już grubość, a także wagę nie pozwala na komfortowy chwyt. 

Pod względem specyfikacji, Sony Xperia XA2 Ultra wypada naprawdę nieźle. Otrzymujemy przede wszystkim 6-calowy wyświetlacz o standardowych proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD, co przekłada się na 367 ppi. Sercem tego modelu jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630 z układem graficznym Adreno 508, który wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent przeznaczył 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności do 256 GB.

Za jakość zdjęć odpowiada pojedynczy aparat główny 23 Mpx z przysłoną f/2.0, a także podwójna kamerka 16 Mpx z f/2.0 + 8 Mpx z f/2.4. Pod względem łączności otrzymujemy następujące moduły: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, LTE, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, A-GPS oraz Glonass. Całość zasila akumulator o pojemności 3850 mAh. Sony Xperia XA2 Ultra pracuje pod kontrolą Androida 8.0 Oreo.

W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących XA2 Ultra, jestem do Waszej dyspozycji w komentarzach.

Telefony Xiaomi u kolejnych operatorów

Wcześniejszy wpis

Sporo nowych informacji na temat OnePlus 6

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Testy