0

Do tej pory telefony Xiaomi można było zakupić w kilku różnych wariantach. Ściągnąć bezpośrednio z Chin wtedy najczęściej mogliśmy kupić smartfony najtaniej. Zakupić w Polsce od oficjalnego dystrybutora i trzecią wersją był operator – Play. Właśnie od pewnego czasu ta ostatnia opcja została znacząco rozbudowana.

Telefony Xiaomi oficjalnie zawitały na nasze rodzime półki jesienią 2016 roku, jednak by pojawiły się u naszym operatorów zdecydowanie więcej musieliśmy czekać. W ubiegłym roku rozpoczął cały proces Play, w styczniu dołączył T-Mobile, natomiast w ostatnich kilku dniach dołączył do pozostałej dwójki Plus. Na koniec pozostał Orange, który jak na razie przygotowuje się do wprowadzenia do oferty chińskich smartfonów. Czego dowodem jest pojawienie się karty jednego z modelu w sklepie Orange. Jak sami widzicie operatorzy starają się dołączyć do tego wyścigu, jednak nie są to zbyt szybkie posunięcia. Rynek szczególnie polski jest bardzo chłonny i chińskie marki mają coraz większy udział. Według ostatnich danych aktualnie w wolnej sprzedaży mamy udział Xiaomi na poziomie 7%. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zważywszy, że te telefony są u nas dostępne raptem od półtora roku.

Wy już jesteście wyposażeni jeden z telefonów Xiaomi? Kupiliście go w Chinach, w Polsce czy właśnie u operatora? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: własne

Galaxy S9 i Galaxy S9+ radzą sobie przeciętnie w przedsprzedaży

Wcześniejszy wpis

Testujemy Sony Xperia XA2 Ultra

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android