Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat Xiaomi Mi Band 3

0
xiaomi

Chiński producent na rynek wprowadza praktycznie każdego rodzaju urządzenia począwszy od smartfonów, przez tablety czy wearables, ale również znajdziemy wśród urządzeń oczyszczacz powietrza czy soniczną szczoteczkę do zębów. Jednym z hitów sprzedażowych była opaska sportowa Xiaomi Mi Band, szczególnie druga generacja, a później ulepszona wersja z pulsometrem podbiła serca klientów. Otrzymujemy bowiem za około 100 zł smartbanda z pulsometrem, tak na dobrą sprawę ciężko jest znaleźć w tej półce cenowej dobrą alternatywę.

Dostajemy właśnie pierwsze konkretniejsze informacje na temat trzeciej już generacji urządzeń. Według przecieków Xiaomi Mi Band 3 będzie znacznie rozbudowany od poprzednika, zostanie wyposażony w ekran typu OLED, do tego dojdzie wsparcie dla GPS, będzie również odporny na wodę i kurz dzięki certyfikatowi IP68. Już większym standardem staje się krokomierz, licznik kalorii. Jednak najważniejszą nowością moim zdaniem będzie moduł NFC, dzięki któremu na trening wybierzemy się bez większych problemów bez portfela. Dzięki NFC zapłacimy zbliżeniowo, choć nie wiem dokładnie jak całość ma działać pod tym względem.

Nowa opaska od chińskiego producenta będzie znacznie bardziej wszechstronna, choć z drugiej strony obawiam się mocnego wzrostu ceny w stosunku do poprzednika. Xiaomi Mi Band 2 generacji czy 2S pokochali za podstawowe funkcjonalności, w bardzo dobrej cenie.  Jak tutaj wypadnie Xiaomi Mi Band 3 przekonamy się już za jakiś czas, kiedy opaska zostanie oficjalnie zaprezentowana.

Źródło: poctetnow.com