MWC 2018: ZTE prezentuje kolejnego smartfona z rodziny Android Go

ZTE na targach MWC 2018 oprócz modeli Blade V9 i Blade V9 Vita zaprezentowało także kolejnego już przedstawiciela rodziny Android Go. Poznajcie ZTE Tempo Go. oto co powinniście wiedzieć na temat tego modelu.

ZTE Tempo Go oferuje 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 854 pikseli. Pod maską tego modelu znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Jest też 5 Mpx aparat główny oraz 2 Mpx kamerka do selfie. Nie zabrakło również gniazda słuchawkowego 3.5 mm, portu microUSB, łączności 4G oraz Bluetooth 4.2. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 2200 mAh.

Jak już wspomniałem, ZTE Tempo Go należy do rodziny Android Go, co oznacza, że smartfon bazuje na nieco okrojonej wersji systemu od Google’a. W systemie znajdziemy kilka aplikacji, które zostały stworzone wyłącznie z myślą o tego typu urządzeniach. Jest Google Go, Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Chrome Go, a także Files Go.

ZTE Tempo Go został wyceniony na 80 dolarów. Nie wiadomo kiedy i na jakie rynki trafi omawiane urządzenie.

Źródło: ZTE, TechCrunch