0

Wielkimi krokami zbliżają się nowe premiery flagowców. Najpewniej w ciągu najbliższych tygodni ujrzymy chociażby Galaxy S9, S9+, możliwe że również Huawei P20, a także pozostałe telefony różnych producentów. Część z nich z całą pewnością będzie napędzana przez układ Qualcomma czyli Snadragona 845, który właśnie został solidnie przetestowany na różnych płaszczyznach.

Już pierwsze przecieki sugerowały, że najnowszy układ Qualcomma będzie potężną bestią, a dzisiejsze wyniki benchmarków tylko to potwierdzają. Zestawienie zostało przygotowane na bazie referencyjnego modelu, a porównywano go z najmocniejszymi konkurencyjnymi modelami chociażby Huawei Mate 10 Pro, Galaxy S8+, Galaxy Note 8 czy OnePlus 5T. Wszystko to jest najwyższą możliwą półką wydajnościową i co najważniejsze we wszystkich tych testach Snapdragon jest mocniejszy o około 20%-40%, a największa różnica jest w przypadku GPU.

Jak sami widzicie, przyrost mocy nie jest kosmetyczny, lecz całkiem spory. Konkurencja będzie musiała się mocno nagimnastykować by prześcignąć Qualcomma w wyścigu o najmocniejszy układ mobilny. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wyniki benchmarków nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość, i możliwe, że w przypadku codziennego korzystania z telefonu nie uświadczymy, aż tak dużego przyrostu mocy obliczeniowej urządzenia.

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi Redmi 5 Plus – recenzja

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Redmi Note 5 Pro mocnym średniakiem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android