0

Podchodząc do testów aplikacji ikol Tracker byłem sceptycznie nastawiony do jej funkcjonalności i działania. Bo tak na dobrą sprawę co można wymyślić w zakresie lokalizowania i namierzania osób, samochodów i innych środków transportu? Jednak gdy rozpocząłem testy ikol Tracker zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony ile tak właściwie możemy wyciągnąć informacji gdy korzystamy z platformy ikol.

Po pierwsze w gwoli wyjaśnienia. Jeśli chodzi o aplikację ikol Tracker ta jest tak właściwie elementem podglądowym systemu lokalizowania. Cała magia dzieje się na samej platformie ikol. Z poziomu przeglądarki mamy dostęp do wszystkich funkcji i poszczególnych opcji. Główna siła tej platformy opiera się przede wszystkim na możliwości implementacji różnych lokalizatorów do środków transportu. Ich pełną listę znajdziecie pod tym linkiem. Natomiast możliwości lokalizatorów są naprawdę duże – jeśli są tylko odpowiednio skonfigurowane. Przede wszystkim prócz samej lokalizacji możemy otrzymywać informacje chociażby o zasięgu samochodu, włączonych światłach, otwartych drzwiach etc. Jesteśmy w stanie sprawdzić praktycznie każdy z podstawowych parametrów pojazdu. Przejdźmy jednak do sedna sprawy czyli testowanej przeze mnie aplikacji ikol Tracker.

Program ten znajdziecie za darmo w sklepie Google Play. Tak na dobrą sprawą bez samych lokalizatorów i dostępu do platformy aplikacja ikol Tracker aplikacja nie ma praktycznego zastosowania. Po zalogowaniu się na swoje konto mamy dostęp do wszystkich podstawowych informacji. Na ekranie głównym wyświetlana jest lista aktualnych podpiętych pod system środków transportu. Podzielone są one na kategorie. W moim wypadku były to samochody służbowe i lokalizatory firmowe. Wybierając jeden z nich przechodzimy do szczegółowych danych dotyczących pojazdu. Na pierwszym planie wyświetla się informacja o aktualnym stanie i położeniu środka komunikacji i kilka podstawowych danych dotyczących niego. Przechodząc w zakładkę historia z kolei możemy podejrzeć wszystkie trasy i ruchy na przestrzeni ostatnich dni. Tutaj informacje są zauważalnie bardziej szczegółowe – ile paliwa spalił samochód, jaka była jego prędkość itd. Jeśli chcemy być na bieżąco ze wszystkimi ruchami naszej floty wystarczy, że opcjach zaznaczymy powiadomienia. Otrzymujemy je bezpośrednio w aplikacji. Najczęściej wyświetlane są jako podsumowanie całego dnia. Jeśli chodzi o ten element aplikacji ikol Tracker nie mam uwag. Całość działa sprawnie bez zarzutów. Na screenach będziecie mogli przyjrzeć się bliżej jak całość prezentuje się w praktyce.

Pod względem technicznym do samej aplikacji nie mam większych uwag. Ikol Tracker jest przede wszystkim przejrzysty i czytelny. Poruszanie się po aplikacji jest proste i intuicyjne. Nie wymaga od nas kombinowania. Jedynym elementem, do którego mógłbym się przyczepić to ten związany z ilością funkcji dostępnych z samej aplikacji. Platforma z poziomu przeglądarki ma ich znacznie więcej, a w przypadku aplikacji nie możemy praktycznie nic konfigurować. Zdaję sobie sprawę, że ikol Tracker to tak na dobrą sprawę tylko podgląd tego co się dzieje z naszą flotą, osobiście liczyłem na większą funkcjonalność. Jednak samym twórcom przyświecał inny cel – stworzenie aplikacji do szybkiego podglądu informacji o lokalizatorach.

Podsumowując ikol Tracker to udana aplikacja, która dla tych, którzy na co dzień korzystają z platformy Ikol. Będzie świetnym uzupełnieniem zdalnego zarządzania flotą samochodów i innych środków transportu. Całość sprawuje się bez zarzutów, choć różnice między wersją przeglądarkową, a aplikacją są duże, jednak twórcy celują przede wszystkim prostotę ikol Trcker

Xiaomi Redmi Note 5 Pro mocnym średniakiem?

Wcześniejszy wpis

Huawei P20 oraz P20 Plus na renderach

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać