0

W ostatnim czasie coraz większa część użytkowników zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoich urządzeń. Przed atakami zabezpieczyć mają właśnie poprawki zabezpieczeń, które wydawane są przez Google co miesiąc, jednak duża część producentów nie udostępnia ich na swoich urządzeniach. Niegdyś podobnie było z firmą Huawei, która w ostatnim czasie bierze się jednak na poważnie za aktualizację portfolio.

Szkoda, że Huawei udostępnia łatki zabezpieczeń z poprzedniego miesiąca, a nie z aktualnego. Według mnie jest to trochę dziwna taktyka producenta, ale najważniejsze, że omawiane łatki zabezpieczeń są w ogóle udostępniane.

Najnowsza aktualizacja została oznaczona kodem VNS-L21C432B392 (poprzednia to VNS-L21C432B390). Aktualizacja waży 305 MB i wprowadza ona przede wszystkim styczniowe poprawki zabezpieczeń związane z atakami typu Meltdown i Spectre. Przed rozpoczęciem aktualizacji zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych. Nie powinny one zostać usunięte podczas przeprowadzania aktualizacji, jednak lepiej dmuchać na zimne.

Fajnie, że producent pamięta także o średniaku z 2016 roku. Liczę na to, że Huawei P10 także otrzyma stosowną aktualizację, a w późniejszym czasie update do Androida Oreo.

Źródło: własne

Huawei P20 Lite na pierwszych renderach

Wcześniejszy wpis

Wiemy które urządzenia otrzymają MIUI 10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android