Xiaomi Redmi Note 5 na kolejnych renderach

0
xiaomi redmi note 5

Xiaomi nie zasypuje gruszek w popiele, aktualnie czekamy wersję globalną Xiaomi Redmi 5 oraz Xiaomi Redmi 5 Plus, a już od pewnego czasu jesteśmy zasypywani kolejnymi informacjami dotyczącymi następnych urządzeń z logiem Chińczyków. Mowa tutaj o Xiaomi Mi 7,a także Xiaomi Redmi Note 5. Teraz przyszła kolej na następne informacje dotyczące właśnie tego drugiego modelu.

Do tej pory mieliśmy ogólny zarys tego jak urządzenie będzie się prezentować, teraz do internetu przeciekły szczegółowe informacje związane z Xiaomi Redmi Note 5. Po pierwsze urządzenie zostanie wyposażone w duży 5,99 calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9, będzie działać z maksymalną rozdzielczością FHD+ 1080×2160, co już na renderach widać, że ramki zostaną ograniczone do absolutnego minimum. Oczywiście na renderach całość prezentuje si bardzo dobrze, w rzeczywistości finalnie może być inaczej. Sercem Redmi Note 5 ma być Snapdragon 636 , w zależności od wersji 3 lub 4 GB wbudowanej pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Xiaomi widać, że chce zachować dobrą praktykę i podobnie jak w poprzednik będzie wyposażony w dużą baterię o pojemności 4100 mAh. Telefon ma dodatkowo wspierać technologię szybkiego ładowania czyli Quick Charge 4.0. Dzięki czemu będziemy mogli szybko podładować ogniwo. Całość najpewniej będzie działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 8.0 wraz z autorską nakładką MIUI 9.

Telefon ma kosztować finalnie około 240 dolarów co przy dzisiejszym kursie daje kwotę około 800 zł. W podobnej cenie mogliśmy otrzymać poprzednika nieco w mocniejszej wersji. Jak Wam się podoba Redmi Note 5?

Źródło: gsmarena.com