Telefony Xiaomi sprzedają się jak świeże bułeczki

0
smartfony

W ostatnim czasie na rynku mobilnych technologii nie było większej rewolucji. Co prawda poznaliśmy naprawdę sporo różnej maści urządzeń, jednak nie wprowadzały one żadnych znaczących zmian, można całość bardziej nazwać ewolucją. Widać to również po sprzedaży czołowych producentów smartfonów.

W czwartym kwartale ubiegłego roku Apple sprzedało 77,3 milionów telefonów, co jest wynikiem gorszym o 1,3%, w przypadku drugiej pozycji czyli Samsunga, który sprzedał 74,1 milionów urządzeń to z kolei gorszy wynik o 4,4%, trzeci Huawei notował wynik gorszy o blisko 10 procent. Natomiast Xiaomi mimo wszystko zyskuje i to nie 5 czy 10 punktów procentów, lecz bagatela 96,9%. Wynik może robić wrażenie, choć w podsumowaniu roku nie jest już tak różowo. Chińczycy zapowiadali, że będą chcieli sprzedaż aż 100 milionów urządzeń w ubiegłym roku, skończyło się finalnie na 91,3 miliona, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Samsung jest na czele stawki z 317,5 miliona sprzedanych telefonów, natomiast Apple i Huawei odpowiednio z 215,8 i 153 milionów.

Pełne zestawienia znajdziecie w poniższych tabelkach, ale jak sami widzicie branża mobilnych technologii urosła w ubiegłym roku o niezbyt dużo. Co ciekawe mimo spadków ogólnej sprzedaży Apple nadal zwiększa swoje zarobki, wydawać by się mogło, że nie ma szans na postęp w tej sprawie, a jednak zarobiło o 7,2 miliarda dolarów więcej niż w ubiegłym roku, a to przede wszystkim za sprawą jednego urządzenia – iPhone X.

Niewątpliwie Xiaomi powoli dogadania czołówkę producentów, choć nadal sporo im brakuje do osiągnięcia celu. Zobaczymy jak Chińczycy sobie poradzą na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy.

Źródło: gsmarena.com