Bezramkowy Archos Core 57S za 100 euro

0

Archos, czyli francuski producent smartfonów oraz tabletów zaprezentował na targach IFA 2017 kilka ciekawych nowości. Według najnowszych informacji, na tegorocznych targach MWC 2018 producent zaprezentuje światu swojego najnowszego smartfona, czyli model Core 57S.

Według Rolanda Quandta, Core 57S ma być najtańszym bezramkowym smartfonem dostępnym na rynku. Oczekuje się, że urządzenie trafi na europejski rynek w cenie oscylującej w granicach 100 euro.

Archos Core 57S będzie cechować się 5,7-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD+ oraz proporcjach 18:9. Za wydajność tego modelu ma odpowiadać czterordzeniowy procesor Spreadtrum SC9832A o częstotliwości taktowania wynoszącej 1.3 GHz z układem graficznym Mali-400 MP2. Do tego całość ma być wspierana przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować przy pomocy karty microSD. Do naszej dyspozycji producent odda także pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 8 Mpx oraz 2 Mpx kamerka do selfie.

Łączność w tym modelu będą zapewniać podstawowe moduły łączności: Wi-Fi, LTE, Bluetooth 4.0 oraz GPS. W modelu tym znajdzie się również Dual SIM, jednak zabraknie czytnika linii papilarnych, ale w modelu za te pieniądze nie możemy oczekiwać zbyt wielu. Archos Core 57S zasilany ma być przez akumulator o pojemności 2500 mAh i pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Smartfon dostępny ma być tylko w jednej wersji kolorystycznej – czarno-niebieskiej. Jak już wspomniałem, sugerowana cena została ustalona na 99,99 euro.

Źródło: Boulanger, WinFuture.de