huawei pay

Huawei Pay wkrótce dostępny w Polsce?

Polacy kochają płatności kartą czy telefonami. Coraz większa grupa użytkowników korzysta z kart debetowych i kredytowych, dlatego też jako jeden z pierwszych rynków (poza Wielką Brytanią) otrzymaliśmy dostęp do Androida Pay. Nie jest to może technologia, z której korzysta duża grupa ludzi, jednak zdobywa coraz większa popularność. Teraz może się okazać, że u nas w Polsce pojawią się kolejne możliwości płacenia. Mówiło się już o Apple Pay, a teraz Huawei ze swoją autorską platformą Huawei Pay wkracza na kolejne rynki.

Chińczycy właśnie podpisali umowę dzięki której będą mogli wkroczyć na kolejne rynki zagraniczne. Na pierwszy front poszła Rosja, gdzie z Huawei Pay ma korzystać 10 banków., które mają pod sobą 1,3 miliona kart. Chiński  producent skierował wzrok teraz na Europę wschodnią, więc zapewne między innymi na nasz rodzimy rynek, który akurat na płatności bezgotówkowe jest bardzo chłonny.

Aktualnie technologię Huawei Pay wspiera 20 urządzeń chińskiego producenta – zarówno smartfonów jak i smartwatchy. Zapewne w najbliższym czasie liczba ta będzie się zauważalnie zwiększać.

Źródło: phonearena.com 

More Stories
Powtórka z BADY czy nowy rozdział?