Wiemy które urządzenia otrzymają MIUI 9

0
MIUI 9

W ostatnich dniach już kilkukrotnie miałem okazję pisać o nowościach, które przyniosą nam kolejne premiery chińskiego producenta. Tym razem mamy dane, które powinny ucieszyć przede wszystkim właścicieli urządzeń od Xiaomi. Dowiedzieliśmy się, które z urządzeń dostanie aktualizację do najnowszej wersji autorskiej nakładki Chińczyków czyli MIUI oznaczone numerem 9.

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie można łączyć aktualizacji nakładki systemowej z updatem do nowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Xiaomi te dwa elementy rozgranicza i większość z poniższych urządzeń nigdy oficjalnie nie dostanie Androida Oreo. Na szczęście MIUI 9 wprowadza tak na dobrą sprawę większość nowości jaki wprowadzał Android 8.

Xiaomi Mi Mix 2, Mi Mix,

Xiaomi Mi Note 3, Mi Note 2, Mi Note,

Xiaomi Mi 6, Mi 5X, Mi 5, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 4s, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2, Mi 2S,

Xiaomi Mi Max 2, Mi Max,

Xiaomi Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 5A, Redmi 4X, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4A, Redmi 4 (High Edition), Redmi 2, Redmi 2A, Redmi 1S,

Xiaomi Redmi Note 4X, Redmi Note 5A, Redmi Note 2, Redmi Note 3, Redmi Note 4, Redmi Pro, Redmi Note,

Xiaomi Mi Pad 3, Mi Pad 2, Mi Pad.

Lista jak sami widzicie jest naprawdę pokaźna i znajdują się na niej praktycznie wszystkie najważniejsze modele z ostatnich kilku lat. Cieszy fakt, że Xiaomi postanowił aktualizować nawet kilkuletnie urządzenia. Część z powyższych urządzeń już aktualnie działa pod kontrolą MIUI 9 chociażby Xiaomi Mi 6, Redmi Note 5A i kilka innych, a pozostali właściciele urządzeń Xiaomi powinni uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalny update.

Źródło: phonearena.com