Wielki przeciek smartfonów Motoroli

0

W sieci pojawiła się właśnie informacja o najnowszych smartfonach Motoroli, które zostaną zaprezentowane w kolejnych miesiącach. Wielki wyciek informacji pozwala nam poznać specyfikację i wygląd Motoroli Moto Z3, Z3 Play, X5, G6, G6 Plus oraz G6 Play, a także E5.

Motorola Moto G6

Motorola Moto G6 ma otrzymać 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Jego sercem zostanie prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 450, wspierany przez 3 GB lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika w tym przypadku producent ma przeznaczyć 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej, którą można będzie rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Za jakość zdjęć odpowiadać ma podwójny aparat główny w konfiguracji 12 Mpx + 5 Mpx, a także kamerka przednia o rozdzielczości 16 Mpx. Smartfon zostanie także wyposażony w czytnik linii papilarnych. Model ten ma pojawić się w czarnej, srebrnej oraz różowo-złotej wersji kolorystycznej. Dowiedzieliśmy się również ile ma kosztować Moto G6, a mianowicie – około 240 dolarów.

Motorola Moto G6 Plus

Ten model ma z kolei cechować się wyświetlaczem o przekątnej 5,9 cala o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9.  Pod maską G6 Plus znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 630, wspierany przez 3 GB lub 4 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika mają być przeznaczone 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej. W tym modelu również ma się znaleźć podwójny aparat główny o rozdzielczości 12 Mpx + 5 Mpx oraz 16 Mpx kamerka. W Moto G6 Plus, podobnie jak w G6 czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony tuż pod wyświetlaczem. Moto G6 Plus prawdopodobnie dostępny będzie w szarej oraz srebrnej wersji kolorystycznej. Model z “Plusem” w nazwie ma kosztować około 330 dolarów.

Motorola Moto G6 Play

O tym modelu Motoroli póki co, wiemy nieco mniej. Według przecieku zostanie on wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD oraz akumulator  pojemności 4000 mAh. Model ten prawdopodobnie zostanie wyposażony również w czytnik linii papilarnych, który będzie ulokowany na pleckach urządzenia. Ostatni model z serii G zadebiutuje na rynku w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej oraz niebieskiej. Wszystkie wyżej wymienione modele zostaną prawdopodobnie pokazane na zbliżających się targach MWC 2018.

Motorola Moto E5

O Moto E5 póki co, nie wiemy zbyt wiele. Na renderze możemy zauważyć, że model ten ma wyświetlacz z lekko zaokrąglonymi narożnikami, a także obudowę wykonaną z metalu. Warto odnotować, że z frontowej części zniknie czytnik linii papilarnych, który ma zostać sprytnie ukryty na tylnym panelu w przycisku z logo Motoroli. Na podstawie grafiki możemy również stwierdzić, że frontowa kamerka oraz aparat główny będzie wspierany przez diodę doświetlającą LED. Premiery Moto E5 możemy spodziewać się na targach MWC 2018.

Motorola  Moto X5

Smartfon ma oferować 5,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Na renderze można zauważyć, że Moto X5 będzie miała takie samo wycięcie w górnej części ekranu jak iPhone X. Smartfon zostanie również wyposażony w podwójny aparat przedni oraz podwójny aparat główny. Z kolei czytnik linii papilarnych zostanie prawdopodobnie przeniesiony na plecki urządzenia, tak jak w przypadku Moto E5.

Motorola Moto Z3 oraz Moto Z3 Play

Na początku warto wspomnieć, że te dwa modele chcąc nie chcąc muszą nieco nawiązywać do starszych generacji, gdyż producent wraz z premierą pierwszego modelu z serii Z zaznaczył, że moduły Moto Mods kompatybilne będą z urządzeniami do 2019 roku. Według przecieku Moto Z3 oraz Z3 Play będą typowymi bezramkowcami. Ich wyświetlacze mają mieć przekątną 6 cali i rozdzielczości Full HD+. Pojawiła się również informacja, że sercem smartfonów będzie Snapdragon 845, jednak na potwierdzenie tych informacji należy jeszcze zaczekać. Wiemy również, że całość ma być wspierana przez co najmniej 4 GB pamięci RAM. Warto zwrócić uwagę, że na renderach nie widać nigdzie czytnika linii papilarnych. Możliwe, że seria Z otrzyma skaner zintegrowany z wyświetlaczem.

Na renderze poniżej możemy również zauważyć nieco przeprojektowany interfejs nowych “Motek”, a także prawdopodobnie nowy moduł Moto Mods. Na pleckach możemy zauważyć logo 5G, które sugeruje, że moduł pozwoli na działanie urządzenia po sieci 5G.

Redakcja DroidLife zastrzega, że informacji o nowych urządzeniach Motoroli nie udało się potwierdzić. Dlatego też, należy mieć na uwadze, że wyżej wymienione modele tak naprawdę mogą w ogóle nie ujrzeć światła dziennego. Przekonamy się o tym już niebawem, gdyż według informacji dostępnych w sieci, nowe Motki mają zostać zaprezentowane już na targach MWC 2018.

Źródło: DroidLife, AndroidPolice, fonearena