0

W ostatnim czasie coraz większa część użytkowników zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoich smartfonów z Androidem. HMD Global Oy w czasie prezentacji swoich smartfonów nieraz obiecywało, że zamierza szybko dostarczać na swoje modele najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa. Tak się złożyło, że aktualnie testuję  Nokię 8, która to otrzymała właśnie styczniowe poprawki bezpieczeństwa.

Cieszy fakt, że producent na poważnie wziął się za uaktualnianie, dzięki czemu użytkownicy smartfonów Nokia mogą cieszyć się najnowszymi łatkami, które udostępniane są znacznie wcześniej niż w smartfonach konkurencji.  Uaktualnienie w tym przypadku dystrybuowane jest kanałem OTA i waży 97.3 MB. Jak już wspomniałem są to wyłącznie styczniowe poprawki zabezpieczeń. Nowe łatki przynoszą przede wszystkim zabezpieczenia przeciwko atakom Meltdown oraz Spectre. Przed rozpoczęciem update’u warto wykonać kopię zapasową najważniejszych danych, choć warto zaznaczyć, że nie powinny zostać one usunięte w trakcie przeprowadzania instalacji.

 

Moje testy Nokii 8 powoli dobiegają końca. Jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście dowiedzieć się czegoś na temat tego modelu, to dajcie znać w komentarzach.

Źródło: własne

HTC U11 EYEs oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Wiemy które urządzenia otrzymają MIUI 9

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy