TP-Link UP-220 test ładowarki

0
TP-Link UP-220

Portfolio akcesoriów chińskiego producenta cały czas się rozrasta. Początkowo były to tylko i wyłącznie powerbanki, które notabene w Polsce cieszą się sporą popularnością. Dziś mamy dla Was test niewielkiej ładowarki z dwoma wyjściami USB – TP-Link UP-220. Która może się przede wszystkim przydać, tym którzy całkiem sporo podróżują, a nie chcą dodatkowo dźwigać ze sobą kilku ładowarek.

Zawartość pudełka

Pudełko jak przystało na taki zestaw nie jest dużych rozmiarów. Zostało zachowane w podobnej stylistyce jak pozostałe urządzenia chińskiego producenta. Połączenie bieli z błękitnym odcieniem. Co znajdziemy zatem w środku? Niestety zostaw nie należy do szczególnie bogatych. Otrzymujemy w nim jedynie samą ładowarkę. Kabli typu USB nie znajdziemy, prócz tego, mamy komplet papierologii.

Jakość wykonania oraz design

W przypadku ładowarki ciężko jest znaleźć szczególnie piękne urządzenia, ot co sama ładowarka ma być przede wszystkim funkjonalna bez fajerwerków jeśli chodzi o design. Ta gabarytami nie odbiega od zwykłej ładowarki sieciowej, które najczęściej są dodawane do zestawów wraz z telefonami. Dlatego też bez problemów zmieści się ona do kieszeni torby czy plecaka. Same wyjścia USB znajdują się na górnej części ładowarki, więc mamy do nich bardzo ułatwiony dostęp. Ładowarka została wykona z plastiku i zachowana w ciemnej kolorystyce. Za wyjątkiem niebieskiego, paska który znajduje się na górnej krawędzi urządzenia tuż przy wyjściach USB.

Ładowanie

Ładowarka jak sama nazwa wskazuje ma odpowiadać przede wszystkim za ładowanie i to najlepiej jak najszybsze. W przypadku tego modelu wyjścia mamy dwa. Szkoda, że TP-Link nadal nie zdecydował się na implementację możliwości ładowania przy pomocy Quick Charge czy innej pokrewnej technologii szybkiego ładowania. W tym modelu mamy jedynie dwa wyjścia, oba ładujące na papierze 5 V i 2 A (sumarycznie dają moc na poziomie 20 W). W praktyce możemy ładować z 5V i około 1,6 A co daje moc rzędu 8 W. Nie jest to zły wynik i przy tego typu rozwiązaniach można powiedzieć standardowy, ale mimo wszystko brakuje mi nieco technologii szybkiego ładowania, która jest przecież coraz bardziej popularna. Pojawia się również w urządzeniach ze średniej półki cenowej.

Podsumowanie

Jeśli jesteś w posiadaniu kilku urządzeń, które musisz ładować co chwilę warto zastanowić się nad zakupem ładowarki TP-Link UP-220. Jednak jest ona przeznaczona w szczególności dla tych, którzy nie mają w swoich telefonach zaimplementowanej technologii szybkiego ładowania. W innym wypadku Wasz smartfon będzie ładować się długo.