Android Pay znika, pojawia się Google Pay

0
google pay

Amerykański gigant z Mountain View co rusz coś zmienia, modyfikuje w swoich platformach, aplikacjach. W ostatnim czasie przede wszystkim zmiany dotknęły YouTube, ale kosmetyka również zauważalna była chociażby na Gmail.

Teraz Google zajął się unifikacją płacenia przez internet przy użyciu ich platform. Dla fanów urządzeń z Androidem przede wszystkim znane były dwa rozwiązania sygnowane przez giganta z Mountain View. Mianowicie Android Pay oraz Google Wallet, ta pierwsza służyła przede wszystkim do płacenia poprzez telefon zbliżeniowo sklepach itd. (ale nie tylko od pewnego czasu można płacić również na Allegro za pomocą tej platformy), druga natomiast była używana przede wszystkim w Google Play i przy transakcjach typowo internetowych. Od teraz obie te platformy będą znane pod jedną nazwą Google Pay. Czy dla przeciętnego użytkownika będą to znaczące zmiany? Nie, przede wszystkim nazwa zostaje zmieniona, a wszystkie poszczególne funkcje i możliwości obu platform scalone w jedną.

Zmiany sukcesywnie będą wdrażane na poszczególnych sklepach i miejscach gdzie można było używać obu platform, więc zapewne jeszcze przez jakiś czas będą funkcjonowały tak właściwie trzy nazwy Android Pay, Google Wallet, a także Google Pay. Jak Wam się podoba taka zmiana nazwy?

Źródło: gsmarena.com