huawei logo

Huawei P20, P20 Pro oraz P20 Plus na pierwszych schematach

Pierwsze przecieki dotyczące nowych flagowców chińskiego producenta wspominały o nowej numeracji, jednak nie wspominały ile tak właściwie modeli pojawi się w dane generacji. Widać, że rodzina się powiększy o trzy modele Huawei P20, Huawei P20 Plus oraz Huawei P20 Pro.

Informacje o rodzince smartfonów Huawei P20 otrzymaliśmy z chińskiego serwisu Weibo, gdzie pojawiły się pierwsze szkice. Wszystkie trzy modele mają ograniczone ramki do minimum i proporcje ekranu 18:9, jednak wersja Pro ma wycięcie podobne do iPhone X na głośnik do rozmów telefonicznych. Jednak to czym się różnią poszczególne modele to przede wszystkim plecki urządzenia i rozmieszczenie poszczególnych aparatów i to nie jest pojedynczy aparat, ani podwójny , lecz potrójny. Jaka będzie ich specyfikacja w tym momencie nie wiemy, również nie jest znane przeznaczenie trzeciego obiektywu. Jak wygląda reszta specyfikacji? W przypadku podstawowej wersji i Plus będziemy mieć autorski układ Huawei’a czyli Kirina 970, natomiast Pro ma zyskać już nieco podrasowany Kirin 975, który ma około 15% więcej mocy od Kirina 970. W przypadku pamięci RAM 6 GB otrzymają Huawei P20 oraz P20 Plus, a w zależności od wersji 6 lub 8 GB Huawei P20 Pro.

Telefony powinny zadebiutować w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie. Zapewne w przeciągu najbliższych tygodni pojawią się kolejne przecieki, które dostarczą znacznie więcej informacji o nowych flagowcach chińskiego producenta.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Kolejna reklamowa ofensywa Samsunga