Nokia 6 (2018) znacznie ciekawsza od poprzedniczki

0
nokia

Fiński producent w bieżącym roku wprowadził na rynek mobilnych technologii kilka urządzeń, które co prawda nie zrewolucjonizowały branży, ale zauważalnie Nokia dała o sobie znać, że dopiero się rozkręca. Finowie przygotowali tak na dobrą sprawę pełną gamę urządzeń na każdą kieszeń. Od tych za kilkaset złotych aż po flagowy model. Jednak już teraz pojawiają się przecieki na temat nowej, drugiej generacji części urządzeń.

Tym razem mowa o Nokia 6 (2018), której pierwowzór nie był szczególnie udany, a to ze względu na zastosowany w niej procesor. Snapdragon 430 w telefonie za 1000 zł to zdecydowanie za mało, szczególnie, że konkurencja potrafiła taki układ wepchnąć w urządzenia o połowę tańsze. Widać, że Nokia się zreflektowała i w przypadku nowego smartfona będzie to najpewniej Snapdragon 630 lub 660. Oczywiście znacznie lepszą wersją będzie Snapdragon 660, jednak może się to znacząco odbić na cenie urządzenia. Specyfikację uzupełnia ekran o przekątnej 5,5 cala o proporcjach 16:9, który pracuje w rozdzielczości Full HD. Do tego dochodzi 4 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB lub 64 wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD, a także dwa aparaty przedni 8 Mpx tylny 16 Mpx. Całość ma działać pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 7.1.1.

Telefon powinien zadebiutować oficjalnie w drugiej połowie stycznia przy okazji premiery flagowca fińskiego producenta czyli Nokii 9. Jak cała specyfikacja będzie wyglądać finalnie musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać jeszcze niespełna trzy tygodnie do oficjalnego debiutu telefonu.

Źródło: gsmarena.com