Jakie urządzenie sprzedawało się najlepiej w 2017 roku?

0
smartfony

Rynek mobilnych technologii na przestrzeni ostatnich lat nie przechodził znacznej rewolucji. Owszem pojawiały się pewne nowości, jednak nie były one jakoś szczególnie rewolucyjne. Więcej zmian również nie było w przypadku czołówki producentów i urządzeń, które sprzedały najwięcej smartfonów. Co prawda coraz częściej pojawiają się w zestawieniu chociażby chińscy producenci, którzy próbują gonić podium, ale mimo wszystko ciężko dogonić gigantów branży.

Dlatego zapewne nikogo nie zdziwię informacją, że według analityka Daniela Ivesa z GBH Insights  Apple sprzedało ponad 223 miliony egzemplarzy swoich urządzeń, co jest lepszym wynikiem o 12 milionów w porównaniu z zeszłym rokiem. Kolejne miejsce to dwa urządzenia koreańskiego producenta czyli Samsung Galaxy Note 8 oraz Galaxy S8. Kolejne to Amazon Echo, Apple Watch oraz Nintendo Switch. W tym zestawieniu jednak jeden element nie do końca mi się podoba, w przypadku Apple’a i jego iPhone’ów mamy do czynienia ze sprzedażą wszystkich urządzeń tego producenta, natomiast Samsunga smartfony czyli S8 i Note 8 to jedynie dwa spośród całej gamy telefonów. Gdybyśmy wzięli pod uwagę sprzedaż tylko iPhone 8 oraz Samsunga Galaxy S8 myślę, że liczby byłyby zdecydowanie bliższe i moim zdaniem bardziej miarodajne. Wysokie miejsce dosyć niespodziewanie zajął smartwatch Apple, który sprzedawał się lepiej niż chociażby najnowsza konsola Nintendo.

Co sądzicie o powyższym rankingu? Jakie urządzenia będą według Was królować w kolejnym 2018 roku? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com