Znamy cenę Asusa Zenfone Max Plus (M1)

0

Nie tak dawno temu pisałem o debiucie Zenfone Max Plus (M1) w Rosji. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że smartfon trafi również do Europy. Smartfon oferuje wyświetlacz o proporcjach 18:9, podwójny aparat główny i nieco za wysoką cenę.

Zacznijmy od specyfikacji omawianego urządzenia. Asus Zenfone Max Plus (M1) został wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości Full HD+. Sercem tego modelu jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6750T z układem graficznym Mali-T860 MP2. W zależności od wersji, urządzenie oferuje 3 GB lub 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

Zenfone Max Plus oferuje też podwójny aparat, który składa się z głównego obiektywu o rozdzielczości 16 Mpx z przysłoną f/2.0 oraz drugiego, szerokokątnego obiektywu o rozdzielczości  8 Mpx. Na froncie, z kolei została umieszczona – w zależności od wersji – 8 Mpx lub 16 Mpx kamerka do selfie z przysłoną f/2.0. W urządzeniu nie zabrakło oczywiście czytnika linii papilarnych oraz Dual SIM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką ZenUI 4.0 i czerpie energię z akumulatora o pojemności 4130 mAh z funkcją szybkiego ładowania.

Asus po raz kolejny prezentuje kilka wersji niemal tego samego urządzenia i jak narazie nie nie wiadomo, która dokładnie trafi do Europy. Roland Quandt sugeruje, że smartfon będzie kosztować na Starym Kontynencie około 300 euro. Moim zdaniem cena jest zbyt wysoka, gdyż należy pamiętać, że Asus Zenfone Max Plus (M1) posiada dosyć przeciętny procesor, który z reguły znajduje się w urządzeniach z bardzo niskiej półki cenowej.

Źródło: Asus, Twitter