0

Składanie życzeń na Boże Narodzenie to tradycja, która jest kontynuowana od wielu lat przez większość mieszkańców naszego kraju. Jednak w ciągu ostatnich dziesięcioleci, radykalnie zmieniła się forma przekazywania świątecznych życzeń. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem było wysyłanie kartek za pośrednictwem poczty. Obecnie, coraz częściej pocztę tradycyjną zastępuje elektroniczna, a coraz więcej osób przekazuje życzenia używając do tego celu portali społecznościowych. W dobie rozkwitu popularności internetu, warto pamiętać o bezpośrednim kontakcie z bliskimi, a życzenia świąteczne przekazać w bardziej osobistej formie, chociażby poprzez rozmowę telefoniczną czy wysłanie spersonalizowanego SMS-a.

Tradycyjne kartki

Jeszcze kilka lat temu, w połowie grudnia, listonosze mieli pełne ręce roboty. Tuż przed świętami dostawali całe stosy kartek do rozniesienia po domach. Wysyłanie kartek świątecznych do rodziny i najbliższych znajomych, stanowiło swego rodzaju rytuał: najpierw należało wybrać w kiosku lub księgarni kartki z odpowiednim wzorem, następnie je wypisać, a na koniec udać się na pocztę i wysłać. Cały proces był czasochłonny, szczególnie dla tych, którzy mieli kilkanaście kartek do wypisania lub musieli stać w długich kolejkach na poczcie, jednak w ostatecznym rozrachunku, dawał dużo przyjemności nadawcom, a przede wszystkim odbiorcom pocztówek. Obecnie, wysyłanie kartek świątecznych to już przeżytek, a z tej tradycyjnej formy składania życzeń korzystają już nieliczni – głównie starsze osoby.

Wirtualne pocztówki

Wraz z postępującym rozwojem technologicznym, stopniowo zaczęły ulegać zmianie sposoby wzajemnego komunikowania się, a co za tym idzie, również metody przekazywania życzeń świątecznych. Dzięki upowszechnieniu dostępu do internetu, niemal w każdym domu można połączyć się z siecią. To spowodowało, że tradycyjne kartki świąteczne, wysyłane na poczcie, zostały zastąpione dużo wygodniejszą w realizacji formą, czyli życzeniami przekazywanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wysyłając życzenia w ten sposób, warto pamiętać o dołączeniu do formy pisemnej okolicznościowego obrazka z motywem świątecznym. Można również pomyśleć o użyciu efektownej, kolorowej czcionki, dzięki czemu życzenia będą wyglądały estetycznie i profesjonalnie. To idealna forma wysyłania życzeń nie tylko do najbliższych, ale też do współpracowników czy kontrahentów.

Pojedynczo lub hurtem do wszystkich

Rozwój internetu jest nieodłącznie związany ze znacznym wzrostem ilości osób korzystających z mediów społecznościowych. Telefon na kartę lub abonament z dostępem do sieci, umożliwia kontakt z dowolną osobą, która jest użytkownikiem danego serwisu, o każdej porze dnia i nocy. Znaczna część komunikacji przeniosła się do internetu, trudno się zatem dziwić, że również życzenia świąteczne są przekazywane za pośrednictwem sieci. To najmniej oficjalna forma składania życzeń. Wiadomość można wysłać do jednego adresata lub wybrać wielu odbiorców i przekazać im tę samą treść jednocześnie. Druga opcja jest zdecydowanie prostsza i mniej czasochłonna, jednak wysłanie wiadomości do jednej, konkretnej osoby jest z kolei bardziej eleganckie i mniej bezosobowe, jak przekazywanie życzeń hurtem do wszystkich z listy znajomych.

W rozmowie lub SMS-em

Telefon do babci lub wysłanie SMS-a przyjaciółce to opcja nie tylko dla spóźnialskich. Wystarczy mieć telefon na abonament z opcją nielimitowanych rozmów lub skorzystać z oferty nielimitowanych SMS-ów, przeznaczonej dla osób, które używają telefonów na kartę. Atrakcyjne oferty telefoniczne można znaleźć tutaj: http://www.njumobile.pl/oferta. Życzenia świąteczne składane za pośrednictwem telefonu należą do najpopularniejszej formy kontaktu w święta. Wysyłając SMS-a, można skorzystać z popularnych, gotowych wzorów okolicznościowych wierszyków, najczęściej o zabarwieniu humorystycznym lub samodzielnie skonstruować tekst. Z kolei rozmowa telefoniczna, to tradycyjny sposób składania życzeń, który w swojej formie jest bardzo osobisty. Tego rodzaju bezpośrednia forma kontaktu, z pewnością zostanie bardziej doceniona przez odbiorcę niż chociażby wiadomość wysłana na portalu społecznościowym, jednocześnie do wszystkich znajomych.

Życzenia świąteczne – prosto z serca

Najbardziej docenione przez drugą osobę będą życzenia spersonalizowane, czyli takie, których treść będzie odnosiła się konkretnie do danej osoby. Taka forma spowoduje, że odbiorca poczuje się wyjątkowo i będzie mu miło, że został wyróżniony. Zupełnie inaczej jest w przypadku wysyłania sterty takich samych e-maili czy SMS-ów o identycznej treści do wielu znajomych jednocześnie. Wszyscy, którym zależy na bliskich i dobrych relacjach z innymi, powinni starać się składać życzenia osobiście, a jeśli jest to niemożliwe, za pomocą rozmowy telefonicznej. Obecnie, kiedy niemal każdy ma dostęp do telefonu na abonament lub na kartę z nielimitowanymi rozmowami, wykonanie połączenia do kilku lub nawet kilkunastu najbliższych osób, nie powinno stanowić żadnego problemu.

Samsung Galaxy S9 i S9+ na renderach

Wcześniejszy wpis

Znamy cenę Asusa Zenfone Max Plus (M1)

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły