Samsung Galaxy S9 i S9+ na renderach

0

Coraz częściej w sieci pojawiają się nowe informacje na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+, co sugeruje, że ich premiera zbliża się wielkimi krokami. Jakiś czas temu oba modele ukazały się na renderach Onleaks. Steve Hemmerstoffer przygotował grafiki CAD przyszłorocznych flagowych modeli, dzięki czemu już teraz możemy się im przyjrzeć z każdej strony.

Galaxy S9 i Galaxy S9+ zobaczymy prawdopodobnie na targach MWC 2018, które rozpoczną się 28 lutego w Barcelonie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to informacja potwierdzona przez samego producenta.

Przejdźmy jednak do wyglądu samych urządzeń. Z przodu smartfon jest wręcz kopią Galaxy S8+. Według serwisu źródłowego, urządzenie prawdopodobnie zostanie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala. Na pleckach Galaxy S9+ możemy zauważyć obecność podwójnego aparatu głównego. Oczka zostały umieszczone jedno pod drugim, a nie obok siebie, jak w Galaxy Note 8. Obok znalazło się jeszcze miejsce dla diody doświetlającej, natomiast poniżej producent zdecydował umieścić skaner linii papilarnych. Wymiary to 157,7 x 73,8 x 8,5 mm. Samsung Galaxy S9+ ma też złącze słuchawkowe, którego obecność na pewno cieszy. Jest też złącze USB typu C.

Według Evana Blassa, flagowe modele zostaną wyposażone w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości QHD+. Ich sercem prawdopodobnie zostanie Qualcomm Snapdragon 845 lub Exynos 9810, wspierane przez 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika zostaną prawdopodobnie przeznaczone 64 GB pamięci wbudowanej. Nie zabraknie oczywiście czytnika kart microSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Warto zaznaczyć, że Galaxy S9 dostanie pojedynczy aparat główny, a nie podwójny, jak S9+.

Więcej na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+ dowiemy się zapewne w najbliższym czasie.

Źródło: MySmartPrice, Onleaks