xiaomi mi 7 plus

Xiaomi Mi 7 Plus pojawi się równocześnie z Xiaomi Mi 7?

Przyszły rok szykuje się bardzo ciekawie, już na samym początku stycznia ma zostać oficjalnie zapowiedziany Samsung Galaxy S9 wraz z jego większym bratem Galaxy S9+. Widać, że chiński producent czerpie pełnymi garściami z inspiracje od innych producentów właśnie między innymi od Koreańczyków, którzy od pewnego czasu wydają równocześnie dwa flagowe modele w różnych wielkościach ekranu. W ubiegłym roku mieliśmy rzekomo poznać Xiaomi Mi 6 i Mi 6 Plus jednak problem z dostępnością układu Qualcomma czyli Snapdragona 835 nieco pokrzyżował plany Chińczyków.

Widać jednak, że w tym roku sytuacja ulegnie zmianie i poznamy zarówno Xiaomi Mi 7 jak i Xiaomi Mi 7 Plus. Mniejszy smartfon z rodziny będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,65 cala, natomiast większy z modeli to już 6,01 calowy wyświetlacz. Różnica pomiędzy modelami nie jest duża, ale mimo wszystko zauważalna. Podobnie wygląda sprawa w przypadku baterii. Xiaomi Mi 7 będzie wykorzystywał ogniwo o pojemności 3200 mAh, natomiast większy brat już 3500 mAh.

Reszta specyfikacji dla obu modeli jest identyczna otrzymamy podwójny główne obiektywy o matrycach 12 Mpx oraz 20 Mpx, Snapdragona 845 oraz 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Cena według pierwszych przecieków nie będzie się znacząco różnic w porównaniu do poprzedniej generacji urządzeń. Xiaomi Mi 7 to koszt 2699 juanów czyli około 1500 zł. Za droższy model przyjdzie nam zapłacić Xiaomi Mi 7 Plus 2999 juanów około 1650 zł.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Instagram kupiony za miliard dolarów