0

Magia liczb sprawia, że producenci sprzętu mobilnego starają się być najlepsi w danej czasem wąskiej dziedzinie. Chwalą się wynikami finansowymi, ilością sprzedanych egzemplarzy urządzenia czy ilością pobranych aplikacji. Oczywiście im te liczby większe i bardziej nieprawdopodobne tym lepiej. Xiaomi jest jedną z takich marek, które rozrastają się w niewyobrażalnym tempie. W przeciągu kilku lat z małej chińskiej firemki stało się międzynarodowym gigantem, który ma chrapkę nie tylko na świat mobilnych technologii. Pojawiają się przeróżnej maści urządzenia sygnowane logiem Xiaomi, a widać, że pomysłów włodarzom chińskiego producenta zdecydowanie nie brakuje, a MIUI jest tego dobrym przykładem.

miui linia czasu

Prócz samych telefonów sukces odniosło oprogramowanie, które napędza smartfony Xiaomi. Oczywiście myślę tutaj o nakładce systemowej MIUI, która pojawiła się na pierwszych urządzeniach ponad siedem lat temu i przez ten czas zdążyła sobie zjednać ogromną liczbę użytkowników. Według danych, które właśnie pochwaliło się Xiaomi sumarycznie aktywnych użytkowników nakładki Xiaomi jest 300 milionów. Liczba ta zdecydowanie robi wrażenie, a z linii czasu wynika, że znaczący przyrost ilości użytkowników to ostatnie półtora roku.

Kolejne miesiące z całą pewnością będą należały do Xiaomi. Czekamy na premierę dwóch urządzeń Xiaomi Mi 7 oraz Xiaomi Mi Mix 3, a w między czasie zapewne poznamy Xiaomi Redmi Note 5 czy jego mocniejszą wersję. Jak sami widzicie chiński producent cały czas rozbudowuje swoje portfolio, a dzięki temu znacząco zwiększa się ilość użytkowników nakładki MIUI.

Źródło: gsmarena.com

Znamy polską cenę Asusa Zenfone 4 Pro

Wcześniejszy wpis

Które smartwatche otrzymają aktualizację do Androida Oreo?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android