0

W ostatnim czasie mieliśmy okazję poznać trochę różnych nowych urządzeń zarówno marki Honor jak i Huawei. Na ten rok ilość ogłoszeń została zapewne już zamknięta, ale jak to bywa w branży technologicznej cały czas wszystko idzie do przodu i już dzisiaj mamy pierwsze przecieki dotyczące najnowszych flagowców chińskiego producenta. Mowa tutaj o Huawei P20, a jak na razie tylko o samym aparacie, który ma zostać zaimplementowany w telefon.

Już na wstępie informacje są dosyć zaskakujące, ale o nich za chwilę. Podobnie jak w Huawei P10 tak i w jego następcy najpewniej zobaczymy podwójny obiektyw aparatu, jednak w przeciwieństwie do poprzednika w flagowcu na 2018 rok zobaczymy nie monochromatyczny drugi obiektyw lecz mający 5 krotny zoom optyczny. Drugą zmianą jest matryca głównego obiektywu, ta ma aż 40 Mpx, co raczej w telefonach się nie zdarza. Trudno w tym momencie stwierdzić jak powyższe liczby mają mieć odzwierciedlenie w przypadku jakości samych zdjęć, producenci sprzętu mobilnego idą aktualnie w stronę jaśniejszych obiektywów i przy tym mniejszych maksymalnie 12 lub 16 Mpx matryc, a tutaj Huawei wraz Leicą chce wytyczyć własną ścieżkę.

huawei p20 zdj

Jak to wszystko będzie wyglądać? Okaże się gdy telefon oficjalnie zostanie zaprezentowany, ale widać, że Huawei nie zamierza oddawać pola i przygotowuje ciekawego flagowca – Huawei P20. Reszta specyfikacji raczej nie będzie odbiegać od aktualnych standardów, zapewne otrzymamy układ Kirin 970 z 4 GB lub 6 GB pamięci RAM i 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Liczę osobiście, że Huawei wyda kompaktowego flagowca maksymalnie z ekranem 5,2 cali i praktycznie bez ramek na froncie.

Jakie macie oczekiwania co do najnowszego flagowca Huawei’a? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Samsung Galaxy X smartfonem ze składanym ekranem?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi testuje Androida Oreo dla Xiaomi Mi A1

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android