Snapdragon 835
3d illustration of a glowing blue Qualcomm logo sitting on top of a glossy microchip

Snapdragon 845 nie taki mocny jak się spodziewaliśmy?

Qualcomm ze swoim układem nie ma zbyt dużej konkurencji wśród najwyższej półki, co prawda mamy mocne procesory od Huawei czy Samsunga. Mowa tutaj odpowiednio o Kirin oraz Exynosach, jednak najczęściej nie wychodzą one poza obręb jednego producenta. MediaTek w ostatnim czasie w ogóle zrezygnował z walki na tym polu.

Snapdragon 845 podobnie jak najmocniejsza konkurencja miał działać w technologii 7 nm, jednak najnowsze plotki mówią o tym, że Qualcomm w przypadku swojego najnowszego dziecka nie przejdzie z 10 nm do 7 nm. Nie jest to może duży zawód, ale mimo wszystko nowszy proces technologiczny daje lepsze zarządzenie energią co przekłada się na mniejszą energożerność.

Reszta specyfikacji wydaje się nie odstawać od konkurencji, mamy wsparcie dla podwójnych aparatów po 25 Mpx, wsparcie dla ekranów o proporcjach 18:9 w wyższej rozdzielczości czy sumarycznie osiem rdzeni cztery Cortex A-75 oraz cztery Cortex A53. Wisienką na torcie jest nowe GPU Adreno 630, które ma pokazać w całej konfiguracji pazur.

Oczywiście to co widzimy na papierze, a to jakie osiągi będzie miał ten układ już przy seryjnie produkowanych urządzeniach to dwie różne sprawy. Musimy czekać na oficjalny debiut pierwszego smartfona ze Snapdragonem 845, wówczas przekonamy się jak w praktyce będzie się sprawował ten układ mobilny.

Źródło: phonearena.com

More Stories
x power
LG X POWER – recenzja