Android Go pojawi się w Polsce?

0
android go

Kilka słów na wstępie czym tak właściwie jest Android Go. Do tej pory wszyscy znamy system operacyjny sygnowany zielonym robocikiem w wersji podstawowej czyli takiej, który możecie znaleźć na każdym niemal telefonie różniące się jedynie poszczególnymi wersjami chociażby Android Nougat, Marshmallow czy Oreo. Amerykański gigant z Mountain View chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników w maju tego roku na swojej konferencji zapowiedział Android Go, czyli odchudzoną wersję Androida przeznaczoną dla urządzeń z niższej półki cenowej.

Aktualnie do szybkiego i sprawnego działania telefonu coraz częściej wymaga się 2 GB pamięci RAM i przyzwoitego procesora, jednak w większości wypadków, gdzie użytkownicy nie korzystają ze wszystkich multimedialnych rozwiązań telefonu, a chcą ze smartfona korzystać praktycznie tylko do dzwonienia nie jest potrzebny tak mocny układ i tyle pamięci RAM. Dzięki Android Go mamy mieć na rynku dostępne telefony naprawdę tanie z 512 MB RAM czy 1 GB RAMu.

Google początkowo nie wspominał w jakich krajach pojawią się urządzenia z Androidem Go na pokładzie, ale wydaje się wysoce prawdopodobne, że w Polsce pojawi się ten system za sprawą telefonów z linii myPhone. Czy faktycznie tak się stanie czas pokaże.

Źródło: android.com.pl