0

Walka na liczby pomiędzy producentami sprzętu mobilnego od lat tyczy się wszelkiego rodzaju liczb. Początkowo gdy dopiero smartfony trafiały pod strzechy liczyły się megaherce i ilość rdzeni w układzie napędzającym telefon, później przerzucono się na pamięć RAM, a aktualnie najwięcej potyczek rozgrywa się na polu ekranów, a tak właściwie ich bezramkowości. Procentowy udział przedniego panelu ekranu cały czas wzrasta, czego dowodem są nowe smartfony, które powoli zbliżają się do granicy 100%.

Najnowsza generacja urządzeń koreańskiego producenta ma jeszcze bardziej zbliżyć się do tej górnej granicy, według przeciekowych informacji zmniejszony zostanie do absolutnego minimum, a górna belka ma zostać powiększona. Dzięki powyższym zabiegom ekran ma zajmować 90% przedniego panelu.

Całość wygląda na papierze lepiej niż dobrze, ale tak na dobrą sprawę nie wiemy ile w tych plotkach jest prawdy. Z bezrmakowością telefonów bywa różnie, pierwsze rendery są często przez producentów nieco podrasowane, chociażby Xiaomi Mi Mix 2, który wyglądał świetnie na renderach tak w rzeczywistości całość już nie robiła takiego wrażenia.

Źródło: gsmarena.com

Galaxy S6 otrzyma jednak aktualizację do Androida Oreo?

Wcześniejszy wpis

Motorola Moto G5S Plus – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android