Galaxy S6 otrzyma jednak aktualizację do Androida Oreo?

1
galaxy s6 edge

Coraz częściej dzieje się tak, że producenci sprzętu mobilnego starają się walczyć o klienta częstą aktualizacją swoich telefonów. Najlepszym przykładem takiego podejścia jest chociażby Nokia, gdzie włodarze tej fińskiej marki zapowiadali na długo przed debiutem pierwszego urządzenia działającego pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem, że będą aktualizować smartfony niezwykle często. W przypadku koreańskiego producenta sprawa wygląda dosyć podobnie. Samsung do tej pory aktualizował swoje flagowe urządzenia przez dwa lata od premiery. Teraz może sytuacja ulec zmianie, bowiem pojawiły się informacje, że Samsung Galaxy S6 zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem.

Informacje o aktualizacji wypłynęły przy rozmowie z obsługą klienta koreańskiego producenta, więc nie jest to oficjalne stanowisko. Całość trzeba traktować w ramach plotki, dopóki Samsung nie potwierdzi, że pracuje nad aktualizacją dla Galaxy S6. Telefon ma już swoje lata, ale na papierze spełnia wymogi do działania Androida Oreo.

Jak cała sprawa potoczy się dalej zobaczymy. Liczę, że mimo wszystko aktualizacja ujrzy światło dzienne i całkiem pokaźna grupa użytkowników będzie mogła się ucieszyć z najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Czekacie na Androida Oreo dla Samsunga Galaxy S6?

Źródło: phonearena.com