Pierwsze informacje o Xiaomi Mi 7

0
xiaomi mi 7 koncept

Tak na dobrą sprawę sezon premier na bieżący rok powoli się kończy. Dużym graczem, który ma zaprezentować swój telefon jest niewątpliwie Honor i model Honor V10 o którym pisaliśmy już jakiś czas temu na MobileWorld24.pl. Jednak większość technologicznego świata zaczyna spoglądać na pierwszy kwartał przyszłego roku, gdzie zacznie się nowy sezon na premiery, a tych wygląda na to że będzie całkiem sporo. Mówi się chociażby o Samsungu Galaxy S9 i całej rodzinie tych modeli, a także Xiaomi Mi 7 o którym szerzej piszemy w tym newsie.

Trzeba już na wstępie zaznaczyć, że jak na razie informacje o flagowym modelu chińskiego producenta są bardzo ogólnikowe i do czasu premiery może się sporo w tym kontekście zmienić, ale już teraz możemy sobie kreować nieco pogląd na Xiaomi Mi 7. Sercem urządzenia ma zostać nowy układ Qualcomma czy najpewniej będzie to Snapdragon 845. Minimum jest 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a zapewne pojawi się również wersja z 8 GB RAMu. Krokiem naprzód ma być również zaimplementowanie ekranu o przekątnej 6 cali, który ma zostać zachowany w proporcjach 18:9. Najpewniej działać on będzie z maksymalną rozdzielczością standardową dla tego typu telefonów czyli 2160×1080 pikseli. Całość ma zostać zamknięta w szklanej obudowie z aluminiową ramką.

Powyższe informacje raczej w żaden sposób nas nie zaskakują, można było się spodziewać, że Xiaomi Mi 7 zostanie wyposażone w ekran o proporcjach 18:9 i do tego dojdzie najmocniejszy układ. Jak w przypadku nowego flagowca ma wyglądać cena? Nieco wyższa od poprzednika bowiem 2699 juanów czyli około 1450 zł bez podatków. Poprzednik został wyceniony na 2499 juanów czyli około 100 zł niżej.

Jak Wam się podoba wizja najnowszego flagowca – Xiaomi Mi 7. Dajcie znać w komentarzach. O samym telefonie jak na razie nie wiemy zbyt dużo, ciekaw jestem czy coś się zmieni w kontekście aparatu, który jednak nieco odstaje od konkurencyjnych flagowców.

Źródło: phonearena.com