Neffos Y50 telefon za niespełna 250 zł

0
neffos y50

Na łamach MobileWorld24.pl w ostatnim czasie kilkukrotnie pisaliśmy o nowościach, które serwuje nam TP-Link. W sklepie niebawem pojawi się smartfon ze średniej półki, pojawiły się też plotki o flagowcu, a teraz mamy informacje o budżetowym telefonie za niespełna 250 zł – TP-Link Neffos Y50.

Mowa tutaj o TP-Link Neffos Y50, który przede wszystkim będzie skierowany do osób, które nie mają dużych wymagań odnośnie smartfona, przede wszystkim dzwonią i SMSują, a z bardziej zaawansowanych funkcji korzystają sporadycznie. Sercem Neffos Y50 będzie Snapdragon 212, wspierać go będzie 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą bez przeszkód będzie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Specyfikację uzupełnia ekran o przekątnej 4,5 cala, do tego dochodzą dwa aparaty przedni 2 Mpx oraz tylny 5 Mpx. Całość ma działać pod kontrolą Androida Marshmallow w wersji 6.0.

Jak sami widzicie telefon nie należy do demonów szybkości i na pierwszy rzut oka przypomina nieco Nokię 2, która została w ostatnim czasie zapowiedziana. Szkoda, że TP-Link nie zdecydował się na implementację nowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem, bowiem 6.0 nie należy już do nowości, a nieco droższe Neffosy z linii X1 mają już chociażby Androida Nougat. Dla przypomnienia telefon Neffos Y50 będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej ustalonej na poziomie 249 zł.

Źródło: informacja prasowa