Sony wprowadza na rynek Xperię R1 i R1 Plus

0
xperia r1

Japoński producent jakiś czas temu zaprezentował kilka nowych urządzeń, były to jednak smartfony z wyższej półki cenowej i dla tych którzy poszukują nieco tańszych rozwiązań myślę, że najnowsze propozycje od japońskiego producenta mogą być ciekawe.

Zarówno Xperia R1 i R1 Plus to urządzenia, różniące się jedynie dwoma elementami – ilością pamięci RAM, a także pamięci ROM. Zacznijmy jednak od początku, telefony zostały wyposażone w ekran o przekątnej 5,2 cala, pracuje w maksymalnej rozdzielczości 1280×720 pikseli. Specyfikację uzupełnia średniopółkowy Snapdragon 430, do tego dochodzi 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej w przypadku podstawowej wersji, natomiast Plus to już 3 GB RAMu oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzą jeszcze dwa aparaty przedni 8 Mpx oraz tylny główny 13 Mpx, baterię o pojemności 2620 mAh. Całość ma działać pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem w wersji 7.0.

Jak na razie telefony będą dostępne tylko na rynku indyjskim w przeliczeniu na złotówki za słabszą wersję przyjdzie nam zapłacić około 800 zł, natomiast mocniejszy wariant jest o około 100 zł droższy. Jednak czy telefony te trafią do Polski niestety w tym momencie nie jesteśmy w stanie określić. Sony Xperia R1 czy Xperia R1 Plus to model dla Was? Gdyby były dostępne w Polsce zainteresowani bylibyście zakupem?

Źródło: phonearena.com