Nokia 2 coraz bliżej

1
nokia logo

Fiński producent skrupulatnie uzupełnia swoje portfolio, do tej pory oficjalnie poznaliśmy 5 telefonów, lecz jak na razie jedynie cztery są dostępne na naszym rodzimym rynku, a na to wygląda, że w niedalekiej przyszłości poznamy kolejny telefon ze stajni fińskiego producenta.

Mowa o budżetowym telefonie Nokia 2, o którym mieliśmy okazję pisać kilkukrotnie na łamach MobileWorld24.pl. Teraz otrzymaliśmy kolejne informacje na temat tego telefonu, tym razem związane stricte ze specyfikacją. Według nich telefon zostanie wyposażony w najsłabszego Snapdragona 212, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Nie wiemy w jak duży wyświetlacz zostanie wyposażony telefon. Jeśli chodzi o resztę danych związanych ze smartfonem nie wiemy za wiele więcej. Nokia 2 będzie miała główny aparat 8 Mpx, natomiast przedni 5 Mpx. Wcześniejsze przecieki wspominały, że telefon będzie miał sporą baterię o pojemności 4000 mAh.

Warto zaznaczyć, że Nokia tym modelem celuje przede wszystkim w niezbyt wymagającego klienta, który głównie smartfona używa do dzwonienia i SMSowania. Według przecieków telefon kosztować ma maksymalnie 100 dolarów, co przekłada się na kwotę około 400 zł.

Źródło: phonearena.com