Wszystkie telefony Nokii wkrótce z Androidem 8.0

0
nokia

Nokia już od pewnego czasu mocno eksponuje fakt, że chce aby wszystkie urządzenia, które aktualnie mamy dostępne na rynku otrzymały aktualizację do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Na naszych rodzimych półach sumarycznie można znaleźć cztery różne modele, które są w portfolio fińskiego producenta – Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8. Już jakiś czas temu Finowie zapowiedzieli beta testy dla swojego flagowca, a teraz przyszła kolej na następne urządzenia.

Mowa tutaj o całej trójce czyli 3,5 oraz 6, dla których już niebawem rozpoczną się beta testy dla Androida Oreo. Niestety Finowie nie pochwalili się kiedy ten program ruszy na urządzenia mobilne. Liczę, jednak mimo wszystko że jak już Nokia zapowiedziała taki ruch, to nie będzie zasypywać gruszek w popiele i niebawem program ruszy. Czy update w wersji stabilnej pojawią się przed końcem roku – wysoce prawdopodobne, lecz czasem pojawiają się dosyć niespodziewane problemy, które wydłużają cały proces.

Osobiście jak najbardziej pochwalam, zachowanie Nokii i chęć aktualizowania swoich urządzeń, dla wielu właśnie szybkie aktualizacje i czysta wersja Androida są sporymi plusami przy wyborze nowego telefonu.

Źródło: phonearena.com